Ministerstwo Zdrowia potwierdziło rano, że mamy 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie lubelskim. Od wczoraj w całej Polsce przybyło 13 przypadków i obecnie jest ich 44.

– Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w naszym województwie dotyczą osób, które miały kontakt z pacjentem z Bełżyc. Stan wszystkich jest dobry. Osoby przebywają w szpitalach z oddziałami zakaźnymi i obserwacyjno-zakaźnymi w Lublinie – informuje Agnieszka Strzępka, rzeczniczka wojewody. – Ze względu na ochronę danych osobowych oraz tajemnicę lekarską nie będą udzielane szczegóły dotyczące tożsamości pacjentów.

Jak pisaliśmy w środę wieczorem, według naszych nieoficjalnych informacji pochodzących ze źródeł zbliżonych do szpitala, w którym przebywają, testy czworga pacjentów z Niedrzwicy Dużej na obecność koronawirusa są pozytywne.

We wtorek potwierdzono pierwszy w województwie lubelskim przypadek zakażenia koronawirusem. Pacjent z Niedrzwicy Dużej w stanie ciężkim przebywa w szpitalu w Bełżycach. Najbliżsi członkowie jego rodziny zostali przetransportowani do szpitala w Lublinie. Jak jeszcze we wtorek wieczorem informował wojewoda lubelski, nosicielem jest prawdopodobnie syn chorego, który był we Włoszech. Nie miał objawów choroby. Mimo to trafił do izolatki w SPSK 1 w Lublinie.

Drugim oficjalnie potwierdzonym przypadkiem na Lubelszczyźnie jest kobieta z Janowa Lubelskiego, która obecnie przebywa w jednym ze szpitali w Lublinie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments