Mistrzostwa świata U-20 w piłce nożnej. Terminy meczów w Lublinie

0
625

W czwartek (23 maja) odbędzie się pierwszy mecz Mistrzostw Świata FIFA U20 na Arenie Lublin. Zagrają drużyny Tahiti i Senegalu. To jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych w Lublinie. Wciąż można kupić bilety.

W Lublinie odbędzie się 9 spotkań. Zagrają drużyny Tahiti, Senegalu, Hondurasu, Nowej Zelandii, Kolumbii, Urugwaju i Norwegii. Pierwszy mecz odbędzie się w czwartek, 23 maja. 3 i 4 czerwca odbędą się rozgrywki 1/8 finału, a 11 czerwca czekają nas emocje związane z rozgrywkami półfinałowymi.

– Dwa lata temu podczas Mistrzostw Europy do lat 21 pokazaliśmy, że Lublin potrafi zorganizować dużą międzynarodową sportową imprezę. Dzięki świetnej organizacji i bardzo dobrej współpracy z UEFA otrzymaliśmy możliwość współorganizowania kolejnego tak dużego przedsięwzięcia jakim są mistrzostwa świata – mówi prezydent Lublina, Krzysztof Żuk. – Jesteśmy dobrze przygotowani, a to oznacza, że jesteśmy otwarci na kolejne propozycje.

Bilety

Bilety można kupić na oficjalnej stronie FIFA U-20. Ceny biletów wahają się od 10 zł za bilet kategorii 2. na mecz grupowy do 40 zł za bilet kategorii 1. na mecz finałowy. Organizatorzy oferują również na niektóre mecze miejsca o zmniejszonej widoczności. Takie bilety na miejsca o zmniejszonej widoczności będą znajdowały się w wyznaczonych na stadionie sektorach z miejscami w kategorii 2 i będą dostępne po obniżonej cenie – 50% ceny.

Dojazd

Bilety na mecz uprawniają również do bezpłatnego przejazdu dowolnymi autobusami komunikacji miejskiej w dniu meczu.

W dni meczowe dla samochodów osobowych zostaną udostępnione 4 dedykowane bezpłatne parkingi: przy Centrum Handlowym Vivo! Lublin, placu zamkowym, Targu pod Zamkiem i Hali MOSiR i Aqua Lublin. Samochody osobowe nie mają możliwości dojazdu na parkingi znajdujące się przy Arenie Lublin, są one przeznaczone wyłącznie dla autokarów.

Dojazd na mecze możliwy będzie komunikacją miejską dzięki regularnym liniom autobusowym nr 1, 13, 25, 30, 34, 45 oraz linii trolejbusowym nr 152, 154, 161, a także dzięki specjalnej linii „Arena”.

Autobusy powrotne wyruszać będą z ul. Lubelskiego Lipca 80 w miarę potrzeb po zakończonych meczach. Powrót z meczów możliwy będzie również regularnymi liniami komunikacji dziennej odjeżdżającymi z przystanków Arena Lublin 02, 03 i 04.

Harmonogram

23 maja, godz. 18: Tahiti – Senegal

24 maja, godz. 18: Honduras – Nowa Zelandia

26 maja, godz. 18: Senegal – Kolumbia

27 maja, godz. 18: Honduras – Urugwaj

29 maja, godz. 20.30: Kolumbia – Tahiti

30 maja, godz. 18: Honduras – Norwegia

3 i 4 czerwca, godz 17.30: mecze 1/8 finału

11 czerwca, godz. 20.30: półfinał

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments