W sobotę (6 kwietnia) przed Ratuszem w Lublinie uczniowie Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Lublinie zachęcali mieszkańców do wzięcia udziału w wyborach samorządowych. To część realizowanego przez młodzież projektu społecznego „Młodzi głosem przyszłości 2.0”.

– Chcemy zwiększyć świadomość polityczną wśród młodych osób w wieku 16-29, edukując o wpływie polityki na codzienne życie, zwracając szczególną uwagę na: zdrowie, ekologię, mieszkalnictwo czy podatki, w celu wzmocnienia udział w procesie decyzyjnym na poziomie lokalnym i centralnym – tłumaczą uczniowie.

W tamtej edycji projektu młodzież Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi została nagrodzona tytułem złotego wilka za najlepszą w Polsce reklamę społeczną w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii 2023 oraz otrzymała srebrnego wilka za najlepszy projekt w województwie lubelskim. W tym roku podjęli wiele działań mających na celu aktywizację młodych.

– Zorganizowaliśmy lekcje obywatelskie, prowadzimy konto na Tik Toku, na którym nasze wywiady z politykami przekroczyły już 3 miliony wyświetleń. Zorganizowaliśmy też konsultacje dla młodych o tym jak ulepszyć Lublin – wyliczają uczniowie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments