W tym roku pracownicy Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie postanowili wspólnie z pracownikami i mieszkańcami Lublina uczcić swoje 65. urodziny. Z tej okazji czekają nas specjalnie przygotowane pokazy teatralne. Odbędzie się wiele spektakli i warsztatów.

Teatr Andersena przygotował wiele atrakcji dla mieszkańców Lublina, bez względu na wiek. Podczas dwóch tygodni czekają nas warsztaty. Seniorzy będą mieli okazję poćwiczyć umiejętności aktorskie, a najmłodsi wykażą się podczas literackich zajęć, na których będą tworzyć własny scenariusz spektaklu teatralnego.

Dla młodzieży został przygotowany wachlarz zajęć aktorskich oraz z improwizacji teatralnej. Całymi rodzinami będziecie mogli zwiedzać teatr. Wspólnie z najbliższymi zobaczycie scenografię, kostiumy i lalki teatralne.

Aktorzy Teatru Andersena

65. urodziny Teatru Andersena potrwają od soboty, 16 listopada, do soboty, 30 listopada. Zakończą się premierą spektaklu Jędrzeja Piaskowskiego i Huberta Sulimy „Historia naturalna czyli o przedziwnych żyjątkach”.

– Ten długi okres świętowania dedykujemy naszym pracownikom, którzy tyle lat tworzą ten teatr i to właśnie im zawdzięczamy ten wielki sukces – mówi dyrektor teatru, Krzysztof Rzączyński.

Aktorskie małżeństwo z Teatru Andersena

Urodziny teatru to też świetna okazja, żeby poznać go z innej strony, jego historię i kulisy pracy artystów. – Wyciągniemy podczas wystawy z archiwum to co dla nas najcenniejsze: stare plakaty, programy, kostiumy i lalki – dodają organizatorzy.

Szczegółowy program

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments