W piątek (25 marca) i w sobotę (26 marca) w wybranych sklepach LSS Społem na terenie Lublina odbędzie się Wielkanocna Zbiórka Żywności dla Podopiecznych Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta.

Bractwo znane jest przede wszystkim z prowadzenia schroniska dla bezdomnych oraz mieszczącej się na ul. Zielonej Kuchni Brata Alberta, w której każda osoba, która znalazła się w trudnej sytuacji życiowej może zjeść darmowy, gorący posiłek.

– W ostatnim czasie oprócz osób ubogich i bezdomnych z jadłodajni korzystają również uchodźcy, którzy uciekając przed wojną próbują odnaleźć się w nowym miejscu. Każdy, kto jest głodny, u nas dostanie coś do jedzenia. Zbiórka żywności w sklepach jest dla nas ogromnym wsparciem, gdyż wszystkie zebrane produkty na bieżąco wykorzystujemy do przygotowywania posiłków w kuchni oraz przekazujemy osobom potrzebującym i borykającym się z trudną sytuacją materialną – mówi Monika Zielińska, prezes Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta w Lublinie.

Zebrana podczas zbiórki żywność trafi też do Paczek Brata Alberta, które będą przekazywane przed Świętami Wielkanocnymi osobom korzystającym z jadłodajni. Każdy może wesprzeć działalność bractwa, a żeby to zrobić to wystarczy w czasie zakupów włożyć do swojego koszyka konserwę, herbatę, ryż czy inny produkt z długim terminem ważności i przekazać go wolontariuszom Alberta, którzy będą dyżurować w wybranych sklepach LSS Społem na terenie Lublina.

Zbiórka trwać będzie w piątek (25 marca) od godziny 9:00 do 15:00 i w sobotę (26 marca) od godziny 8:00 do 14:00.

Lista sklepów

Ul. Lubartowska BAZAR (tylko sobota)

Ul. Kleeberga 12a

Ul. Radzyńska 29

Ul. Zemborzycka 29

Ul. Herberta 14

Ul. Lotnicza 9 (tylko sobota)

Ul. Narutowicza 38 (tylko sobota)

Ul. Spadochroniarzy 2

Ul. Grażyny 14

Ul. Wallenroda 13

Ul. Chrobrego 6

Ul. Roztocze 12

Fot. Zdjęcie poglądowe/ Pexels

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments