Godzina dla Ziemi. Gdzie w Lublinie zgasną światła

0
91

W sobotę (26 marca) odbędzie się międzynarodowa akcja Godzina dla Ziemi WWF, w ramach której na całym świecie o godz. 20.30 zostaną na godzinę symbolicznie zgaszone światła. Lublin, jak co roku włącza się w to wydarzenie.

– Lublin po raz kolejny będzie uczestniczył w akcji Godzina dla Ziemi. Tegoroczna edycja akcji poświęcona jest walce ze zmianami klimatu. Mamy nadzieję, że zaciemnione budynki zwrócą uwagę mieszkańców i uwrażliwią ich na ten problem. Każdy z nas może podjąć działania na rzecz poprawy klimatu – mówi Tomasz Lis, zastępca dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin.

W ramach akcji, w Lublinie na godzinę zostaną wyłączone iluminacje placu Litewskiego, Bramy Trynitarskiej, Archikatedry Lubelskiej, Bramy Krakowskiej, Muzeum Narodowego i Centrum Spotkania Kultur oraz wybranych budynków lubelskich uczelni: Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego i Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Godzina dla Ziemi WWF to proekologiczna akcja społeczna, która każdego roku jednoczy miliony ludzi na całym świecie. Celem przedsięwzięcia jest zachęcenie społeczeństwa do zmiany codziennych przyzwyczajeń oraz promowanie oszczędzania energii elektrycznej, a co za tym idzie, zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych do atmosfery.

Źródło: Biuro prasowe UM Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments