Najbliższy tydzień w CSK. Koncerty gwiazd, wystawy i dobre kino (program)

0
322

Będzie koncert Krzysztofa Zalewskiego, Korteza, spotkanie z Mariuszem Wilczyńskim i pokazy filmów – między innymi takie atrakcje czekają na mieszkańców Lublina w nadchodzącym tygodniu w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Kortez

We wtorek (16 marca) na sali operowej o godzinie 20 wystąpi Kortez. Na scenie zobaczymy muzyków w składzie Kortez (śpiew, gitara, fortepian, gitara basowa, puzon, instrumenty klawiszowe), Krzysiek Domański (gitara basowa, fortepian, gitara, instrumenty klawiszowe, chórki), Robert Szymański (perkusja, chórki) i Tomasz Ziętek (trąbka, instrumenty klawiszowe).

Na program koncertów oprócz kluczowych piosenek z repertuaru Korteza złożą się także rzadziej wykonywane utwory jak „Co myślisz?”, „Czy to już jest dno?”, „Wiem, że mnie podglądasz”, „Wracaj do domu”, „Dlaczego z Tobą jestem?”, “Boję się” i “Mój dom”.

Muzyka na żywo

W piątek (18 marca) w Klubie Muzycznym CSK zagra Oleś Brothers i Piotr Orzechowski. Jeśli chcecie zobaczyć ten duet na żywo musicie się śpieszyć, bo w sprzedaży zostały ostatnie bilety.

Trio Braci Oleś z Piotrem Orzechowskim to drugie w dorobku braci trio fortepianowe. Po współpracy z wybitnym amerykańskim pianistą Kenny’m Wernerem i przyjętej z entuzjazmem płycie „Shadows”, bracia zaprosili do współpracy niezwykle utalentowanego i obsypanego nagrodami polskiego pianistę młodego pokolenia Piotra Orzechowskiego.

Krzysztof Zalewski

W niedzielę (21 marca) o godzinie 18 i 21 wystąpi lubelski artysta Krzysztof Zalewski. Na jego wiosennych koncertach usłyszymy zarówno utwory z „Zeliga”, „Złota”, kilka szlagierów, ale przede wszystkim po raz pierwszy fani będą mogli usłyszeć całkowicie nowe utwory, przygotowywane na nowy album.

Kino CSK

W Kinie CSK zobaczymy między innymi cieszącą się niesłabnącą popularnością w ostatnich tygodniach animację „Zabij to i wyjedź z tego miasta”. Film zobaczymy w piątek (19 marca) o godzinie 19, w sobotę (20 marca) o 16 i w niedzielę (21 marca) o godzinie 17:30. Po pierwszym seansie odbędzie się spotkanie z reżyserem Mariuszem Wilczyńskim. Bilety na seanse dostępne są w kasie CSK.

W czwartek (18 marca) o godzinie 19, w sobotę (20 marca) o 18, w niedzielę (21 marca) o 19:30 oraz w sobotę (27 marca) o 20:30 w kinie zostanie wyświetlony dramat muzyczny Sound of Metal. Natomiast w w sobotę (20 marca) o godzinie 20:30 i w niedzielę (21 marca) o godzinie 15 zobaczymy dramat romantyczny pod tytułęm „Amonit”. Film w reżyserii Francisa Lee pochodzi z 2020 roku.

Akademia Kina CSK

W nadchodzącym tygodniu zobaczyć możecie również odcinek 21 Akademii Kina CSK. Tym razem będzie to wykład Kai Klimek pod hasłem Let’s dance – choreografia i taniec jako język filmowy.

Na tych, którzy nie mogą dotrzeć do CSK osobiście czeka Wirtualne Kino CSK, gdzie na stałe jest dostępnych ponad 200 filmów do obejrzenia w dowolnym czasie i miejscu.

W tym tygodniu zobaczyć można kilka premier między innymiHappy End”, “Michael Haneke. Zawód: reżyser”, „Miłość”, jak i „Mowa ptaków”.

Wystawy

Na miłośników sztuki czeka między innymi wystawa „Lubelska Wiosna”. Dostępna ona będzie od piątku (19 marca) do 16 kwietnia w Galerii Wystaw Czasowych. Wystawa jest efektem I Biennale malarstwa organizowanego przez Centrum Spotkania Kultur w Lublinie we współpracy z Instytutem Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej.

W sobotę (20 marca) o godzinie 12 w Galerii Saskiej zorganizowany zostanie wernisaż wystawy Stanisława Wieczorka. Wystawa zostanie z nami do połowy czerwca. Zaprezentuje ona twórczość prof. Stanisława Wieczorka. Artysta zajmuje się różnymi formami grafiki zarówno warsztatowej jak i użytkowej, bo projektuje zarówno plakaty, jak i książki.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments