Już tylko nieco ponad 300 tysięcy z 9,5 miliona zostało do zebrania, aby zakończyć zbiórkę dla Nineczki Kropeczki na najdroższy lek świata. Dziewczynka walczy z SMA, czyli rdzeniowym zanikiem mięśni. Ratunkiem dla niej jest kosztowna terapia genowa.

Do końca zbiórki na stornie Fundacji Siepomaga zostało dokładnie 325 104 zł (stan na 4 sierpnia, godz. 10:20). Armia Niny planuje ją zakończyć do końca tego tygodnia, by Nina jak najszybciej mogła otrzymać lek ratujący życie.

W zeszłym tygodniu Nina po raz kolejny przebywała w szpitalu. Miała tam robione cykliczne badania. – To był bardzo długi tydzień. Nina miała badania i punkcję lędźwiową. Dostała bardzo wysokiej gorączki do 39 stopni, choć zabieg był w stu procentach dobrze zrobiony i prawidłowy. Taka była reakcja jej organizmu – mówi Tomasz Słupski, tata Niny w opublikowanym filmie na stronie Nineczka Kropeczka walczy z SMA na Facebooku. – Po punkcji lędźwiowej Nina dostała zespołu popunkcyjnego, czyli nie może się przekręcić na lewy czy prawy bok, nie może siedzieć. Każdy ruch w jej wykonaniu to wielki ból i płacz. Zmagamy się z tym żeby jak najszybciej ten zespół przeszedł – zaznacza.

W dalszym ciągu możecie licytować cenne przedmioty na grupie na Facebooku Nineczka Kropeczka SMA – Licytacje. Lista oferowanych przedmiotów jest tak długa i bogata, że bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie. Link do grupy znajdziecie tutaj

Wspomóc Nineczkę Kropeczkę można również zbierając kolorowe nakrętki i przynosząc je do specjalnie ustawionego serca na placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur. Korki możecie wrzucać przez całą dobę aż do zakończenia zbiórki.

Dodatkowo możecie nadal wpłacać pieniądze na oficjalnej zrzutce na stronie Fundacji Siepomaga. Link znajdziecie tutaj 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments