Większość z nas nie lubi się bać. Są jednak miłośnicy horrorów, dla których ciarki strachu świadczą o dobrze wykonanej przez producentów filmu czy gry robocie. Nic więc dziwnego, że przez lata powstały dziesiątki rankingów najbardziej przerażających czy trzymających w napięciu produkcji, w których uwzględnione zostały zarówno nowości, jak i klasyki. Horrory są dziś ważną częścią kina, która przyciąga przed ekrany miliony widzów rocznie. Nie inaczej jest zresztą w przypadku strasznych gier, które co roku znajdują setki tysięcy nabywców na całym świecie. Na czym polega ich fenomen i jakie tytuły warto wyróżnić?

Filmowe horrory warte obejrzenia

Dziś filmy i seriale oglądamy najczęściej za pośrednictwem telewizji lub serwisów VOD, w których obecnie bez trudu znajdziemy najciekawsze i najnowsze produkcje z całego świata. Nie inaczej jest w przypadku horrorów, które także cieszą się sporym zainteresowaniem wśród widzów i użytkowników tego rodzaju platform. Dużo osób zwyczajnie lubi się bać, a w bibliotekach portali VOD znajdziemy między innymi opowieści o demonach, opętaniach, potworach czy seryjnych zabójcach. Wymieniając najpopularniejsze horrory, nie sposób nie wymienić tytułów takich jak między innymi: Host, Sinister, Naznaczony. Obecność, Dziedzictwo. Hereditary, Nocne istoty, Coś za mną chodzi, Ciche miejsce 2, Paranormal Activity, Obecność 2, Babadook, Zejście, Hush, Ciche miejsce, The Ring, Koszmar z Ulicy Wiązów, Ptaki czy Milczenie owiec. Większość z nich bez trudu znaleźć można w bibliotekach wspominanych wcześniej serwisów VOD, gdzie możemy je zarówno wypożyczyć, jak i obejrzeć w ramach miesięcznych planów abonamentowych.

Gry, przy których nie sposób się nie bać

Zupełnie oddzielną kategorią rozrywki są gry komputerowe, które także potrafią dostarczyć nam szeregu najróżniejszych doświadczeń. Także w tym przypadku liczyć możemy na produkcje, które bez trudu przyprawią nas o gęsią skórkę. Do najchętniej ogrywanych horrorów zaliczyć należy serię Resident Evil, serię Outlast, Dead by Daylight, Layers of Fear czy Amnesia. Warto wspomnieć, że część gier pozwala nam zarówno na zabawę w pojedynkę, jak i kooperację z innymi graczami. W wirtualnych światach spotkamy między innymi demony, potwory czy przerażających ludzi, którzy najczęściej zamieszkują mroczne zamczyska, nieprzyjazne lochy czy przerażające lasy. W horrory zagrać możemy zarówno na komputerach osobistych, jak i konsolach (między innymi PlayStation 5 czy Xbox X). Przed zakupem konkretnej gry (zwłaszcza w przypadku produkcji na komputery) warto sprawdzić jej wymagania sprzętowe. Większość z wymienionych produkcji często jest także przeceniana i bierze udział w promocjach – można więc kupić je za nieduże pieniądze. Więcej na ich temat można natomiast przeczytać na łamach serwisów takich jak Spokeo.pl.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments