Chcesz zaciągnąć kredyt, ale nie wiesz, gdzie możesz liczyć na najkorzystniejsze warunki? W takim razie zapoznaj się z naszym krótkim, przystępnym poradnikiem, w którym wyjaśniamy, jak pożyczyć pieniądze w Lubelskiem.

1. Lubelskie – gdzie po kredyt?

Kredyty są – zgodnie z obowiązującym prawem – udzielane wyłącznie przez banki. W firmach pozabankowych możesz wnioskować o pożyczki ratalne czy chwilówki, lecz nie są to formalnie kredyty. Wiesz już zatem, gdzie zwrócić się po interesujący Cię produkt finansowy. Oddziały i punkty największych banków działających w Polsce znajdziesz we wszystkich największych ośrodkach, m.in. w:

  • Lublinie,
  • Puławach,
  • Białej Podlaskiej,
  • Łukowie,
  • Zamościu,
  • Biłgoraju.

Miejsce zamieszkania nie ogranicza jednak Twojego wyboru. W dobie Internetu praktycznie wszystkie duże banki skupiają się na obsłudze klientów online. Szczególnie jeśli szukasz kredytu gotówkowego dotyczącego relatywnie niskiej kwoty, prawdopodobnie całość formalności załatwisz zdalnie, w aplikacji mobilnej lub przez konto internetowe. Wizyta w siedzibie jest już koniecznością przy dużych kredytach, np. hipotecznych.

Zajrzyj na stronę https://finanse.rankomat.pl/ i porównaj oferty z kilkunastu banków działających w Polsce. Sprawdź, które są najkorzystniejsze i oceń, czy wolisz odwiedzić oddział, np. w Lublinie, czy jednak zdecydujesz się na wnioskowanie przez Internet. Masz wybór – a to najważniejsze, aby znaleźć potencjalne oszczędności.

2. Kredyt – najtańszy, najkorzystniejszy

Zastanówmy się, które kryteria wyboru kredytu są najważniejsze. Jego koszt – to jasne, stanowi podstawę dalszych rozważań. Uważaj na reklamy kładące nacisk wyłącznie na oprocentowanie, ponieważ łączny koszt kredytu zawiera też inne, mniej eksponowane składowe, np. prowizję, ubezpieczenie i dodatkowe opłaty. Dużo istotniejszy jest zatem łączny koszt kredytu, a także osadzenie wydatków w kontekście czasu. Bierzesz kredyt na kwotę X, a przez Y lat musisz oddać łącznie kwotę Z. Nigdy nie podpisuj umowy kredytowej, jeżeli masz wątpliwości związane z kosztami.

Z Twojej perspektywy bardzo ważne jest znalezienie odpowiedniej formy kredytu. Inne są zasady i koszty kredytów gotówkowych na dowolny cel niż hipotecznych czy samochodowych, w których wskazujesz konkretne przeznaczenie. Zastanów się, ile jesteś w stanie spłacać co miesiąc i jaka jest Twoja rzeczywista kondycja finansowa, która pozwoli uniknąć ryzyka wpadnięcia w spiralę zadłużenia.

Czasami stoi się przed dylematem, np. czy sfinansować kupno pojazdu z pomocą kredytu gotówkowego, czy samochodowego. Ten drugi jest przyznawany na korzystniejszych warunkach, ale problemem są mniej elastyczne zasady wydatkowania środków czy ograniczenia związane m.in. z wiekiem używanego samochodu. Jednym bardziej opłaca się w takiej sytuacji kredyt gotówkowy, innym – kredyt samochodowy. Ostateczna decyzja należy do Ciebie, więc nie możesz działać pochopnie i bez odpowiedniego przygotowania.

3. Najtańsze kredyty w Lubelskiem – jak znaleźć?

Korzystaj z Sieci, aby wyszukiwać aktualne, najkorzystniejsze oferty kredytów w wielu polskich bankach. Zajrzyj m.in. do rankingu kredytów gotówkowych przygotowanego przez Rankomat: https://finanse.rankomat.pl/kredyty/gotowkowe/. Skup się na tym, ile ofert spełnia Twoje indywidualne zapotrzebowanie. Nie ma przeszkód, aby złożyć wniosek do kilku banków i poczekać na ocenę zdolności kredytowej oraz konkretne warunki. To powszechna praktyka m.in. przy zaciąganiu kredytu hipotecznego. Skoro spłata ma trwać długi czas, lepiej poświęcić czas i energię na znalezienie najtańszego, najlepszego wariantu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments