W sobotę (6 marca) spotkają się na placu Wolności i przejdą ulicami Lublina z kolorowymi transparentami. Przed nami kolejna, bo już V Manifa Lubelska. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14.

Manifa to coroczna demonstracja organizowana z okazji Dnia Kobiet. – Teraz nasza wolność jest szczególnie naruszana, dlatego wychodzimy na ulicę, by wykrzyczeć dość – piszą organizatorzy w swoich mediach społecznościowych.

Tegoroczne hasło manify to „Nasze ciała krzyczą dość”. Ma ono na celu pokazać sprzeciw wobec obecnej sytuacji w kraju. – Osoby z macicami to nie inkubatory. Nie zgadzamy się na zakazy zmuszające osoby z macicami na niechciane ciąże i kontrolowanie każdego wyboru. Mamy dość określania słabości żeńskimi końcówkami, kojarzenia kobiecości z delikatnością i nieporadnością oraz narzucania jak powinny wyglądać “prawidłowe” zachowania. Rewolucja zaczęła się od języka, teraz pora na czyny i realną walkę – tłumaczą organizatorzy Manify.

Główne idee, jakie przyświecają manifie to solidarność, antynacjonalizm, oddzielenie kościoła od państwa i sprawiedliwość społeczna. To również pełnia praw dla osób homoseksualnych i antykapitalizm.

Fot. Zdjęcie archiwalne

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments