Już po raz kolejny UMCS zaprasza na Noc Sów. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się online w sobotę (27 lutego) i rozpocznie się o godzinie 17.

„Noc Sów” to wydarzenie edukacyjne odbywające się co roku w wielu miejscach Polski, organizowane przez Stowarzyszenie Ptaki Polskie. Głównym celem inicjatywy jest wieloaspektowa edukacja na temat sów.

Organizowana na uczelni „Noc Sów” będzie miała trochę inną formę niż w poprzednich latach, bo w związku z panującą sytuacją epidemiczną odbędzie się online. Uczestnicy wydarzenia będą mogli dowiedzieć się m.in. czym charakteryzują się sowy oraz jaka jest ich dieta. Organizatorzy proponują także udział w wirtualnej nocnej wyprawie do jednego z lubelskich lasów i zachęcają do zetknięcia się z tymi tajemniczymi ptakami.

Naukowcy i studenci przygotowali różnorodne wykłady, dotyczące charakterystyki sów. Organizatorzy zapraszają też na warsztaty tworzenia z gliny dla dzieci, które przygotował Gminny Zespół Szkół w Kazimierzu Dolnym oraz Dział Historii i Kultury Regionu Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.

Wydarzenie nie wymaga zapisów i jest całkowicie darmowe. Odbędzie się za pośrednictwem platformy MS Teams. Linki znajdziecie tutaj

Program

Część 1

17.00–17.15 – rozpoczęcie Nocy Sów 2021 na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS, przywitanie gości
17.15–17.45 – wykład „Przegląd sów Polski” – mgr Michał Zembrzycki (Katedra Zoologii i Ochrony Przyrody, Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS)
17.50–18:20 – wykład „Rzadkie sowy Lubelszczyzny” – prof. Marcin Polak (Katedra Zoologii i Ochrony Przyrody, Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS)
18.25–18.55 – wykład „Sowy lasów tropikalnych Andów” – prof. Marcin Polak (Katedra Zoologii i Ochrony Przyrody, Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS)
19.00–19.15 – niespodzianka dla dzieci

Część druga (Od godz. 9.00 27 lutego do 28 lutego do godz. 22.00, poprzez kanał YouTube Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS)

„Ogólnie o sowach” – Maria Jach (Studenckie Koło Naukowe Biologów UMCS, Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS)
„Dieta sów” – Nikola Góral (Studenckie Koło Naukowe Biologów UMCS, Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS)
Warsztaty rzeźbienia w glinie dla dzieci – we współpracy z Gminnym Zespołem Szkół w Kazimierzu Dolnym oraz Działem Historii i Kultury Regionu Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym
„Nocna wycieczka do lasu” – mgr Agata Dzyr, mgr Michał Zembrzycki (Katedra Zoologii i Ochrony Przyrody, Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments