Nawet do dwóch tygodni trzeba obecnie czekać na zorganizowanie pochówku w Lublinie – tak twierdzą lubelskie firmy pogrzebowe.

– Obecnie na cmentarzu przy ul. Lipowej najbliższy wolny termin na pogrzeb jest za tydzień. Na cmentarzu na Majdanku w 7 dni raczej się nie uda zorganizować pochówku – usłyszeliśmy w jednym z lubelskich domów pogrzebowych.

– Na cmentarzu przy ul. Unickiej na pogrzeb nie trzeba długo czekać. Na Majdanku czeka się teraz nawet i dwa tygodnie – przyznaje pracownik innego zakładu pogrzebowego.

Również w kolejnej firmie organizującej pochówki usłyszeliśmy, że na pogrzeb na największym lubelskim cmentarzu komunalnym czeka się dłużej niż kiedyś. – Obecnie na cmentarzu na Majdanku pierwszy wolny termin jest za około 10 dni. Sytuacja jednak zmienia się z dnia na dzień – poinformował nas jeden z pracowników.

Dlaczego tak się dzieje?  – Czas oczekiwania na pogrzeb wydłuża się, bo umiera bardzo dużo osób i firmy pogrzebowe nie wyrabiają. Czas oczekiwania zależy od danej firmy. Obecnie na Majdanku mamy około 10, 12 pogrzebów dziennie. Dzisiaj (10 stycznia-przyp. red.) było ich na przykład 7 – informuje Błażej Rakowski, kierownik cmentarza komunalnego na Majdanku w Lublinie. I zaznacza: – Datę pogrzebu ustalają jednak firmy pogrzebowe indywidualnie – dodaje.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments