Zgromadzą się na placu Litewskim i zatańczą przeciw przemocy – w piątek (14 lutego) mieszkańcy Lublina wezmą udział w kolejnej edycji akcji “Nazywam się Miliard/One Billion Rising”. Początek wydarzenia o godzinie 17.

– To bardzo ważna i wyjątkowa manifestacja przeciwko przemocy wobec kobiet. Wyjątkowa, ponieważ odbywa się w ponad 200 krajach oraz jest w formie tańca. W tym roku głównym tematem jest świadoma zgoda na seks, bo tylko TAK oznacza zgodę – wyjaśnia Alicja Sienkiewicz, współorganizatorka akcji w Lublinie. – Dlatego w walentynki zsolidaryzujemy się z kobietami na całym świecie i zatańczymy przeciwko przemocy. Zapraszamy wszystkich i wszystkie. Nie trzeba umieć, trzeba chcieć! – podkreśla.

One Billion Rising Lublin to międzynarodowa akcja, która w Polsce jest organizowana już po raz ósmy w ponad 70 miastach w całym kraju. W Lublinie odbędzie się jego siódma edycja. Organizatorzy podkreślają również, że już wiele krajów zmieniło prawo dotyczące przemocy seksualnej wobec kobiet uznając seks bez zgody za gwałt. Dlatego też w 2020 roku tematem wiodącym akcji jest kwestia zgody na kontakty intymne.

W ramach lubelskiej edycji tego wydarzenia, w Centrum Kultury zorganizowane zostanie spotkanie z aktywistką Mają Staśko. Spotkanie poprowadzi Jola Prochowicz. Początek o godzinie 18 w Sali Czarnej.

Fot. Materiały organizatora

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments