Narodowy Fundusz Zdrowia otrzymał informację, że nieznany podmiot zarejestrował stronę internetową Nfz-Nfz.lublin.pl z podwójnym Nfz i kropką przed nazwą miasta, zamiast myślnika, jak w prawdziwym adresie domeny. Może to posłużyć oszustem do wyłudzenia danych personalnych.

– Przypuszczamy, że ta strona internetowa może posłużyć do oszustw internetowych – informuje Dagmara Marczewska, dyrektor Lubelskiego OW Narodowego Funduszu Zdrowia w Lublinie.

NFZ zaznacza, że strona ta nie ma nic wspólnego z Lubelskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ. – Fałszywa strona została zarejestrowana z prawdopodobnym zamiarem wykorzystania jej do oszustw internetowych przeciwko pacjentom, podmiotom leczniczym i Narodowemu Funduszowi Zdrowia – dodaje dyr. Marczewska.

Lubelski oddział prosi pacjentów o zwracanie uwagi na adresy przychodzących e-maili oraz linki do stron internetowych. Zamiarem oszustów może być wyłudzenie wrażliwych danych. Prawdziwy adres internetowy Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ zawiera myślnik przed nazwą miasta i brzmi: nfz-lublin.pl.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments