Mamy 134 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Potwierdzone przypadki dotyczą: 68 osób z woj. mazowieckiego, 28 osób z woj. dolnośląskiego, 11 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 2 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i 1 osoby z woj. lubelskiego – poinformowało wieczorem Ministerstwo Zdrowia.

Resort podał też informację o śmierci siedmiu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 75-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu, 77-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 94-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 80-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 87-letnia kobieta ze szpitala w Puławach, 59-letnia kobieta i 61-letni mężczyzna ze szpitala w Radomiu. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

– Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem w naszym województwie dotyczą mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu łęczyńskiego, w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym – dodaje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

Obecnie na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 133 przypadki zakażenia koronawirusem (w tym 4 osób zmarłych). Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 2554 (w tym 43 osoby zmarłe).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments