Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 9 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 88-letni mężczyzna hospitalizowany w Puławach, 80-letni mężczyzna hospitalizowany w Raciborzu, 82-letnia kobieta hospitalizowana w Częstochowie, 70-letni mężczyzna i 74-letnia kobieta hospitalizowani w Bolesławcu, 65-letni mężczyzna i 97-letnia kobieta hospitalizowani w Warszawie, 68-letni mężczyzna z DPS w Niedabylu, 87-letnia kobieta hospitalizowana w Kędzierzynie-Koźlu. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

– Z przykrością informuję, że w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Puławach zmarł 88-letni pacjent z infekcją COVID-19 w przebiegu niewydolności wielonarządowej. Pacjent został przyjęty do szpitala w stanie ciężkim z szeregiem chorób współistniejących – wyjaśnia Magdalena Smolińska-Kornas, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

Resort poinformował też o 212 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Potwierdzone przypadki dotyczą: 98 osób z woj. mazowieckiego, 42 osób z woj. wielkopolskiego,14 osób z woj. łódzkiego, 12 osób z woj. podlaskiego, 11 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. małopolskiego, 7 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 1 osoby z woj. lubelskiego, 1 osoby z woj. opolskiego – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

– Przypadek zakażenia koronawirusem z województwa lubelskiego dotyczy kobiety w przedziale wiekowym między 21 a 40 rokiem życia z powiatu puławskiego. Kobieta jest w stanie średnim i miała styczność z przypadkiem potwierdzonym – zaznacza Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

Obecnie na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 181 przypadków zakażenia koronawirusem (w tym 7 osób zmarłych). Liczba zakażonych w kraju wynosi 4413 (w tym 107 osób zmarło).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments