W związku z panującą epidemią koronawirusa nastąpiły znaczne zmiany w sprawowaniu sakramentów, jak i odprawiania mszy świętych w lubelskich kościołach. Na jednej mszy świętej nie może przebywać więcej niż 5 osób, a na spowiedź należy się umówić indywidualnie.

Księża w parafiach mają obowiązek udostępnić wiernym numer telefonu i adres mailowy, poprzez który mogą się indywidualnie umówić na spowiedź. Duszpasterze powinni być dostępni przez cały dzień dla osób, które zwrócą się z chęcią skorzystania sprzed świątecznej spowiedzi.

Spowiedź może odbywać się tylko w dezynfekowanych, otwartych konfesjonałach lub w osobnych pomieszczeniach, które umożliwiają sprawowanie tego sakramentu z zachowaniem większej odległości między księdzem, a osobą spowiadającą się.

Archikatedra Lubelska

W Katedrze jest możliwość spowiedzi bezpośrednio w konfesjonale. Należy jednak zwrócić uwagę na obostrzenia, jakie obowiązują. Przy konfesjonale może przebywać tylko jedna osoba, druga natomiast czekająca w kolejce musi znajdować się w przedsionku przy wejściu. Z księżmi należy skontaktować się telefonicznie.

Parafia Wieczerzy Pańskiej w Lublinie

W parafii Wieczerzy Pańskiej spowiedź możliwa jest także w okresie Wielkiego Tygodnia.

Możecie wziąć w niej udział od poniedziałku do środy w godzinach od 9 do 18 oraz od 19 do 21. Kapłani proszą jednak, by w tych dniach od godziny 9 do 14 skontaktować się telefonicznie 15 minut przed spowiedzią z księdzem. Możecie to zrobić pod numerem telefonu: 510 215 530. Po godzinie 15 wystarczy podejść do księdza obecnego w kościele. Natomiast w Wielki Piątek i Wielką Sobotę spowiedź jest możliwa od 9:00 do 17:00. W kościele będzie dwóch księży w kościele i jeden w kaplicy. W Wielki Czwartek księżą nie spowiadają.

Parafia św. Andrzeja Boboli w Lublinie

W parafii św. Andrzeja Boboli na spowiedź w kościele można się umówić jedynie indywidualnie. Niemożliwa jest jednak ta na odległość. Na spowiedź można się umówić poprzez adres mailowy kancelaria@bobola.pl.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments