Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, od czwartku (12 marca) szkoły i przedszkola w Lublinie będą zamknięte. Wszystko z powodu zagrożenia koronawirusem po tym, jak we wtorek potwierdzono pierwszy przypadek w województwie lubelskim.

Od środy (11 marca) nie działają już placówki m.in. w Niedrzwicy Dużej, Konopnicy i Głusku.

Pacjent, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem, przebywa w szpitalu Bełżycach. Najbliżsi członkowie rodziny zostali przetransportowani do szpitala w Lublinie. Nosicielem jest prawdopodobnie syn chorego, który był we Włoszech. Jest izolowany w SPSK 1 w Lublinie. Nie ma objawów choroby.

Cała czteroosobowa chorego pacjenta rodzina pochodzi z Niedrzwicy Dużej. Zakażony pacjent jest w stanie ciężkim. Oddycha przez respirator.

Jak zapewnił we wtorek wieczorem wojewoda lubelski Lech Sprawka, ustalane są również kontakty samego pacjenta, jak i rodziny, by poddać wszystkie osoby kwarantannie, bo mogą być źródłem zakażania innych osób. – Teraz największy problem to ustalenie wszystkich osób, które były w kontakcie z tym pacjentem i z członkami jego rodziny – przyznaje wojewoda.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments