Początek maja to gorący czas dla maturzystów, którzy przystępują do najważniejszego egzaminu w życiu. Jego wynik przesądzi o późniejszej ich drodze do kariery. Przed najlepszymi drzwi do wszystkich uczelni w Polsce i na świecie stoją otworem.

Zanim jednak rozpocznie się okres matur, wszyscy uczniowie ciężko przygotowują się przeglądając i powtarzając materiał.

Z pomocą tegorocznym maturzystom przychodzi Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, który w nocy z piątku na sobotę (8/9 marca) od godziny 16 organizuje wielką nocną powtórkę do matury. Obejmie ona materiał z szeroko pojętej wiedzy o społeczeństwie i historii najnowszej.

„Nocne korki z WOS-u” to dla uczniów szansa na utrwalenie i usystematyzowanie wiedzy oraz zdobycie nowych umiejętności, które pomogą w zdobyciu zadowalającego wyniku egzaminu dojrzałości.

Podczas wykładów poruszonych zostanie wiele zagadnień, m.in. „Czy można zdać maturę ustną bez stresu”, „Władza samorządowa i partycypacja obywatelska”, „Organy władzy wykonawczej w Polsce”, czy „Spory i konflikty we współczesnym świecie – rola mocarstw i organizacji międzynarodowych”.

Podczas zajęć zostaną też poruszone tematy związane z systemami rządów państw współczesnych, „Polska w Radzie Bezpieczeństwa OZN” oraz „Wybory – od rejestracji komitetów do ciszy wyborczej”. Część zajęć będzie prowadzona w formie warsztatów.

Wykładowcy prowadzący spotkanie postarają się połączyć teorię z praktyką i w łatwy sposób przekazać interesujące uczniów treści. Nocne korki na UMCS to dla przyszłych studentów okazja na poznanie środowiska akademickiego, jego zwyczajów oraz zasad panujących na uczelniach wyższych.

Spotkanie odbędzie się na Wydziale Politologii w auli im. Ignacego Daszyńskiego. Aby wziąć udział w wykładach należy przesłać zgłoszenia do czwartku, 7 marca, na e-mail politologia@politologia.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments