W Lublinie zostanie otworzona nowa gorzelnia, za której budowę odpowiedzialna jest lubelska firma Stock. Destylarnia będzie budowana na przełomie 2020 i 2021 roku. Zarząd zapowiada również nowe miejsca pracy. Pierwszych chętnych będzie przyjmował w 2022 roku.

– Obecnie jesteśmy na etapie uzyskania wszystkich pozwoleń na budowę tego obiektu – podkreśla Marek Sypek, dyrektor zarządzający Stockiem.

Zarząd podkreśla, że będzie to jedna z większych inwestycji całej grupy. Nowa gorzelnia będzie produkować 100 tysięcy litrów dziennie i powstanie w południowo-zachodniej części zakładu, od strony torów kolejowych.

Fot. Materiały inwestora

Zarząd zaznacza również, że podczas inwestycji nie zostanie wycięte żadne drzewo, a inwestycja będzie się opierać na ekologicznych rozwiązaniach. Ściany zakładu, jak i jego dach będą pokryte zielenią i zostanie zainstalowana instalacja fotowoltaiczna.

– Nasadzenia roślin wprawdzie zwiększają koszt inwestycji, ale chcemy żeby zakład był czymś, czym Lublin może się poszczycić – podkreśla Marek Sypek.

Alkohol produkowany w tym miejscu będzie przeznaczony nie tylko do konsumpcji, ale również będzie miał wiele zastosowań medycznych, między innymi będzie wykorzystywany do produkcji płynów do dezynfekcji. – Już podczas pandemii przekazywaliśmy również spirytus po kosztach do firmy Medisept, która jest jednym z największych producentów płynów w naszym regionie. Spirytus dostarczamy również do wielu zakładów farmaceutycznych – podkreśla dyrektor.

Całkowity koszt inwestycji to blisko 120 milionów zł.

Fot. Dominika Polonis

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments