Wraz z upływającą jesienią kończy się realizacja Miejsc dla Ciebie, czyli mini skwerów i parków kieszonkowych realizowanych z Zielonego Budżetu. Bilans V edycji programu to 11 spotkań z mieszkańcami w 10 dzielnicach, 11 wspólnie opracowanych dokumentacji projektowych, 9 zrealizowanych skwerów kieszonkowych oraz 3 dokumentacje wykonawcze do realizacji w 2023 roku. Pełny efekt wykonanych prac zobaczymy wiosną.

– Do tematycznej edycji Zielonego Budżetu mieszkańcy zgłosili niewielkie, nieurządzone przestrzenie i tereny zieleni w swoim najbliższym otoczeniu. Spośród wielu propozycji, po ich weryfikacji i ocenie, przystąpiliśmy do konsultacji społecznych i stworzenia koncepcji ich zagospodarowania zgodnie z pomysłami i potrzebami mieszkańców. Z końcem lata ruszyliśmy z realizacją prac. Staraliśmy się, aby każdej z zaproponowanych lokalizacji nadać indywidualny charakter i wysoką jakość – mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina.

– Miejsca dla Ciebie wyróżniają się indywidualnymi rozwiązaniami, oryginalnymi meblami miejskimi i urządzeniami zabawowymi. Każde z tych skwerów wzbogaciliśmy o nowe egzemplarze bylin, traw ozdobnych, pnączy, krzewów i drzew. Niewielkie, niezagospodarowane placyki, zmieniliśmy w zielone, przytulnie urządzone przestrzenie, gdzie można z przyjemnością usiąść i odpocząć. Większość z nich jest już gotowa i cieszy się zainteresowaniem od chwili zamontowania pierwszych mebli – mówi Hanna Pawlikowska, Miejski Architekt Zieleni.

W V edycji Zielonego Budżetu mieszkańcy i mieszkanki zgłosili 75 pomysłów na stworzenie nowych Miejsc dla Ciebie. To niewielkie, przyjazne przestrzenie przeznaczone do odpoczynku wśród zieleni, tworzone przy udziale lokalnej społeczności. Po ocenach: formalnej i merytorycznej, wyłoniono 12 miejsc w 10 dzielnicach miasta, które powstały przy ul. Wyżynnej, Krochmalnej, Szczytowej, Sławin, Judyma, Kunickiego, Królowej Bony oraz Misjonarskiej.

Źródło: Miasto Lublin

Fot. Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments