W środę (30 listopada) na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie otworzono gabinet kosmetologii. Będą w nim pracować studenci w przerwach od swoich zajęć akademickich. Usługi będą skierowane do mieszkańców Lublina i będą świadczone bezpłatnie.

W gabinecie kosmetologicznym będą pracować studenci. Są to jednak osoby, które są już na trzecim roku studiów kosmetologicznych i na studiach magisterskich. – Samodzielnie potrafią dobierać kosmetyki, odczytywać skład, są bardzo dobrze przygotowane do badania cery i doboru pielęgnacyjnego w domu. To wszystko odbywa się pod nadzorem kadry uniwersyteckiej – mówi Anna Sokołowska z Zakładu Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Poziom usług ma być bardzo wysoki. – Część zabiegów będzie wykonywanych w gabinecie, ale naszą rolą jest również to, żeby odesłać takie osoby dalej do specjalisty jeśli będzie taka potrzeba. Bardzo często zdarza się tak, że ludzie sugerują się tym, co przeczytają w internecie albo poradami influencerów, a nie zawsze jest to dla nich dobre. Najlepszą diagnozą jest wizyta u kosmetologa, który dobierze to w sposób odpowiedni – wyjaśnia Anna Sokołowska.

Będą to głównie pielęgnacyjne na twarz, ciało, dłonie i stopy. Nie będzie jednak usług takich jak stylizacja rzęs i paznokci. – Nasze studentki będą wykonywać zabiegi manualne, czyli bez wykorzystywania urządzeń. Drugie zabiegi to te, przy wykonywaniu których będą wykorzystywane sprzęty, które znajdziemy w standardowych gabinetach kosmetologicznych. Trzecia opcja to zabiegi z wykorzystywaniem sprzętu do diagnostyki skóry. Mamy bardzo nowoczesny sprzęt, czyli np. lasery, ale też do foto odmładzania i do redukcji problematycznych naczyń krwionośnych – dodaje Sokołowska.

Zabiegi skierowane są do wszystkich mieszkańców Lublina, ale w pierwszej kolejności są na nie zapraszani seniorzy. Gabinet kosmetyczny będzie czynny od poniedziałku do piątku i będzie otwarty przez około cztery godziny dziennie. Jego godziny otwarcia są uzależnione od wolnych godzin studentów między zajęciami. Szczegóły możecie znaleźć na stronie Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Fot. Dominika Polonis

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Monika
Monika
2 miesięcy temu

Na uczelni jest dostępna komputerowa diagnostyka skóry, co jest bardzo na plus dla pacjentów 🙂