Wielkimi krokami zbliża się maj, a co za tym idzie, przed tegorocznymi maturzystami nie tylko egzamin dojrzałości, ale również wybór uczelni i kierunku studiów. Sprawdziliśmy, jakie nowości oferują lubelskie uczelnie.

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej

Na UMCS kandydaci mogą wybierać spośród blisko 80 kierunków oraz 250 specjalności. W rekrutacji na rok akademicki 2021/2022 znajdą się również nowe kierunki, takie jak pedagogika resocjalizacyjna, italianistyka, geografia wojskowa i zarządzanie kryzysowe oraz nauczanie fizyki i informatyki. Pod warunkiem uzyskania pozwolenia ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego utworzone zostaną również kierunki biobezpieczeństwo oraz techniki kryminalistyczne.

Rekrutacja na UMCS trwa od 1 kwietnia do lipca. Więcej o nowych kierunkach przeczytasz tutaj

Uniwersytet Przyrodniczy

Na Uniwersytecie Przyrodniczym rekrutacja trwa od 10 maja do 11 lipca. Nowością na tej uczelni jest kierunek Ekologia Miasta i Analityka środowiskowa i przemysłowa.

Politechnika Lubelska

Politechnika Lubelska również oferuje nowości dla przyszłych studentów. Studiować tu będzie można między innymi Inżynierię Multimediów i Inżynierskie zastosowania informatyki w elektrotechnice. Oba te kierunki znajdują się na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki. Nowością jest tutaj również Inżynieria i analiza danych, którą można studiować na Wydziale Podstaw Techniki. Rekrutacja trwa do lipca.

Katolicki Uniwersytet Lubelski

Prawo, psychologia, teologia, filologia angielska, a może dziennikarstwo? Katolicki Uniwersytet w Lublinie swoim przyszłym studentom proponuje blisko 50 kierunków. Nowością będzie tutaj położnictwo i są to studia stacjonarne I stopnia oraz dietetyka w Filii KUL w Stalowej Woli, gdzie w planach jest również uruchomienie nauk o rodzinie, administracji oraz bezpieczeństwa narodowego. Tych kierunków nie ma jeszcze na liście, ale ich oferta ma być aktualizowana po 5 maja. Rekrutacja na studia rozpocznie się 5 maja i potrwa do 8 lipca.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments