Od soboty (17 kwietnia) mieszkańcy Lublina mogą ponownie zwiedzać Ogród Botaniczny UMCS. To dobre miejsce nie tylko na rodzinny spacer, ale też świetna lekcja przyrody dla najmłodszych. Ogród można będzie zwiedzić od poniedziałku do piątku od godziny 9 do 17 oraz w sobotę, niedzielę i święta od 10 do 17.

– Data otwarcia ogrodu jest aktualna – informuje dr Grażyna Szymczak, dyrektor Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

Dla zwiedzających wejście do ogrodu znajduje się od ulicy Willowej. To właśnie tam zlokalizowana jest również kasa, w której można będzie nabyć bilety. Za bilet normalny do ogrodu w sezonie 2021 zapłacimy 7 zł, a za zwiedzanie ogrodu i Dworku Kościuszków 9 zł. Bilet ulgowy do ogrodu kosztuje 4 zł, a bilet ulgowy do ogrodu i Dworku Kościuszków 5 zł. Bilet rodziny można nabyć w cenie 18 zł do ogrodu i 23 zł do ogrodu i Dworku Kościuszków. Bilet rodziny dotyczy rodziny do 5 osób (2 osoby dorosłe i 2-3 dzieci powyżej 5 lat lub 1 osoba dorosła i 3-4 dzieci powyżej 5 lat)

Ogród Botaniczny UMCS powstał w 1965 roku. Jego powierzchnia to blisko 22 hektary. Na jego terenie znajduje się 6700 różnych gatunków roślin, które wykorzystywane są do celów dydaktycznych i edukacyjnych oraz naukowo-badawczych realizowanych przez pracowników i studentów uczelni lubelskich.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments