W Polsce jest 26 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego i lubelskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego i woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. małopolskiego – poinformowało rano Ministerstwo Zdrowia.

– Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w naszym województwie dotyczą: kobiety w przedziale wieku 41-60 z powiatu łukowskiego, w stanie dobrym, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym, mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu łukowskiego, w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym, kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu lubelskiego, w stanie dobrym, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym oraz mężczyzny powyżej 61 lat z powiatu chełmskiego, w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym – wylicza Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

Jednocześnie resort poinformował o śmierci dwóch osób w szpitalu we Wrocławiu. Dotyczy to mężczyzn w wieku 41 oraz 71 lat. Obaj mieli choroby towarzyszące.

Obecnie na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 58 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 (2 osoby zmarłe). Jak informuje rzecznik wojewody, 24 osoby są hospitalizowane z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, 5019 osób poddano kwarantannie, a 5656 osób znajduje się pod czynnym nadzorem służb sanitarnych.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w kraju wynosi 927 osób, w tym 12 osób zmarło.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments