Na Węglinie Południowym powstanie nowy ogólnodostępny plac zabaw. Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej oraz budowę placu zabaw przy ul. Gęsiej w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Nowa infrastruktura powstanie jeszcze w tym roku. 

– Sukcesywnie realizujemy zwycięskie projekty mieszkańców z VIII edycji Budżetu Obywatelskiego. W centrum dzielnicy Węglin powstanie wspólna przestrzeń do zabaw. Będzie to miejsce spotkań dzieci z różnych części dzielnicy oraz miejsce odpoczynku dla mieszkańców – mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina.

Miejsce przeznaczone na plac zabaw to teren przy ul. Gęsiej 43, który graniczy z ul. Jana Pawła II, a od z strony zachodniej z budynkami zabudowy jednorodzinnej. Na plac o nawierzchni bezpiecznej z piasku trafi 5 urządzeń zabawowych, w tym duży zestaw ze zjeżdżalniami, rurą, pomostami i zjazdem oraz elementami edukacyjnymi i sensorycznymi, duży stożek klinowy o wysokości ok. 2 m, lina wspinaczkowa, karuzela tarczowa z siedziskami oraz huśtawka podwójna. Dodatkowo teren zostanie ogrodzony i wyposażony w ławki, kosze i tablicę informacyjną. Wokół będzie wysiana trawa. Do placu od strony chodnika przy ul. Gęsiej wykonawca zbuduje dojście o szer. 2 m.

Ogłoszone zamówienie obejmuje wykonanie kompletnej wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej, pełnienie nadzorów autorskich oraz wykonanie robót budowlanych. Realizacja zadania będzie odbywać się na podstawie programu funkcjonalno-użytkowego. Czas na wykonanie całości prac – projektowych i budowlanych to 5 miesięcy. Termin otwarcia ofert zaplanowano na 27 maja.

Nowy plac zabaw wraz z wyposażeniem i ogrodzeniem to projekt VIII Budżetu Obywatelskiego „Plac zabaw na Węglinie”. Na projekt zagłosowało 605 osób.

Źródło: UM Lublin

Fot. UM Lublin/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments