Cztery Polskie miasta, Gdańsk, Giżycko, Opole oraz Lublin jednoczą siły i wspólnie zapraszają turystów do zwiedzania swoich największych atrakcji. TripPass to zupełnie nowa, innowacyjna ogólnopolska karta turysty zawierająca pakiety darmowych wejść oraz zniżek do kilkudziesięciu atrakcji położonych we wszystkich miastach uczestniczących w projekcie.

– Przy pomocy TripPass można zwiedzić między innymi takie popularne obiekty na mapie turystycznej Polski jak: Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku, Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, Twierdzę Boyen w Giżycku czy Ośrodek „Brama Grodzka-Teatr NN” w Lublinie. A to jedynie wybrane przykłady! – zapowiada Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

– Koszt karty to tylko 5 złotych, a zysk płynący z jej posiadania to możliwość korzystania z licznych ulg i rabatów w muzeach, galeriach, teatrach czy restauracjach oraz innych atrakcjach turystycznych położonych w Opolu, Gdańsku, Giżycku czy Lublinie – podkreśla burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz.

Poprzez projekt TripPass polskie miasta chcą na nowo, po okresie pandemii, zaprosić do siebie gości z kraju i zagranicy. – Po ostatnim półroczu zupełnego zahamowania branży turystycznej w kraju chcemy wzbudzić wśród turystów pozytywny impuls do bezpiecznego podróżowania. Ostatni rok wyraźnie pokazał, że wspólne działania przynoszą dobre efekty, tworzymy więc wspólną ofertę, dzięki której turyści krajowi i zagraniczni będą mogli odkrywać polskie miasta – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i partycypacji.

Co ważne, zainteresowanie projektem zadeklarowały kolejne instytucje, organizacje turystyczne i samorządy, które współpracowały podczas ubiegłorocznej kampanii #CityWillWait, dostrzeżonej i nagrodzonej w ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursach, m.in. nagrodą Bessie Awards 2021 w kategorii “Współpraca roku”.

To właśnie #CityWillWait była początkiem współpracy, a karta TripPass stała się produktem, który jest jej efektem. – Obecnie w projekcie udział biorą 4 miasta, ale z pewnością nie powiedzieliśmy ostatniego słowa i lista miejscowości projektu TripPass będzie coraz dłuższa!” – mówi Łukasz Wysocki, prezes zarządu Gdańskiej Organizacji Turystycznej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments