Teatr Andersena ponownie otwiera się dla mieszkańców Lublina. Szykują się warsztaty i spacery po teatrze i miejscach z nim związanych, odkrywanie sztuki lalki i teatru. Atrakcje są skierowane zarówno do dzieci, jak i dorosłych.

W niedzielę (30 maja) o godzinie 16:00 można wziąć udział w spacerze teatralnym pod hasłem: Gdzie mieszka teatr? Start zaplanowano na placu Teatralnym przed głównym wejściem do CSK. Udział w spacerze jest bezpłatny.

Teatr Andersena włączył się w ogólnopolski projekt realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie – Spacer Teatralny. Jest to propozycja unikalnych tras spacerów po miejscach związanych z teatrem, stanowiące oryginalną propozycję aktywnego spędzenia czasu, umożliwiające jednocześnie poszerzenie wiedzy o dziejach polskiego teatru i odniesienie ich do lokalnej historii. Atrakcyjna forma proponowanych szlaków ma zachęcać do zwiedzania oraz poznawania teatralnej przeszłości poszczególnych miejsc. Tylko osoby, które wyślą formularz zgłoszeniowy i otrzymają potwierdzenie udziału w spacerze będą mogły w nim uczestniczyć.

Idzie lalkarz światem i odwiedza teatr. To druga propozycja spaceru teatralnego, lecz tym razem połączona z warsztatami. Spacer zaplanowano na wtorek (1 czerwca) na godzinę 17:00. Bilety w cenie 15 zł możecie nabyć w kasie teatru.

Spacer będzie po zakamarkach teatralnych – zajrzycie na scenę, w kulisy, sprawdzicie, które miejsce w teatrze jest najlepsze. Następnie odbędą się warsztaty, które mają na celu przedstawienie historii, budowy, zastosowania lalek teatralnych oraz zaznaczenia roli, jaką lalka odgrywa w kulturze. Wymagane są zapisy poprzez formularz zgłoszenia. Tylko osoby, które wypełnią i wyślą formularz i otrzymają potwierdzenie zwrotne udziału w spacerze mogą wziąć w nim udział. Obowiązuje ograniczona liczba miejsc.

Na kolejnym spacerze dowiemy się, „Gdzie mieszka teatr?”. To spacer teatralny dla grup zorganizowanych. Dostaniecie na nim odpowiedzi na pytania, czy teatr mieszka na scenie, czy można go spotkać na widowni, a może wygląda zza kurtyny? Chętni do udziału w spacerze powinni zgłosić się mailowo (edukacja@teatrandersena.pl)lub telefonicznie (nr 691 912 672) do Działu Edukacji Teatralnej.

Idzie lalkarz światem to warsztaty lalkarskie. Warsztaty dla grup zorganizowanych mają na celu zapoznanie dzieci z historią, budową, zastosowaniem lalek teatralnych oraz zaznaczenie roli jaką lalka odgrywa w kulturze. Podczas spotkania zwrócona będzie również uwagę na fakt, że lalki pojawiają się nie tylko w teatrze ale również w reklamach, programach telewizyjnych a nawet wielkich produkcjach filmowych. Warsztat ma postać teatralnej 50-minutowej lekcji, którą otwiera kolaż etiud granych za pomocą 5 podstawowych form lalkowych (pacynki, marionetki, kukły, stolikówki i jawajki), na specjalnie do tego przygotowanej mini scenie.

Po części artystycznej uczestnicy warsztatów zostaną zapoznani z każdą formą przez teatralnych aktorów. Pod ich okiem będą mogli również spróbować własnych sił w animacji każdej z form. Udział w warsztatach jest płatny i kosztuje 350 zł od grupy. Warsztaty mogą odbyć się w placówce lub bezpośrednio w teatrze. Są skierowane do każdej grupy wiekowej. Chętni do udziału w warsztatach powinni zgłosić się mailowo (edukacja@teatrandersena.pl)lub telefonicznie (nr 691 912 672) do Działu Edukacji Teatralnej.

Fot. Tomasz Tylus

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments