Folklor, tańce tradycyjne i kolorowe stroje. Już niedługo w Lublinie odbędzie się I Ogólnopolskie Spotkanie Wytnij Hołubca. Stowarzyszenie „Wytnij Hołubca” zaprasza do wspólnej zabawy przy tradycyjnej muzyce. Wydarzenie odbywa się pod patronatem naszego potralu.

13 października w Dzielnicowym Domu Kultury Bronowice odbędzie się wydarzenie, które połączy pasjonatów tańca ludowego z całej Polski. W tym roku spotkanie po raz pierwszy odbędzie się w formie festiwalu.

Organizacji wydarzenia podjęło się stowarzyszenie „Wytnij Hołubca” zrzeszające pasjonatów folkloru, które całemu światu chce pokazać czym są hołubce, miotły i obyrtki.

– Chcemy swoimi działaniami kultywować i popularyzować polską muzykę, pieśni i tańce, pokazać piękno polskiego folkloru – zapewniają organizatorzy.

Festiwal rozpocznie się o godzinie 15. Podczas spotkania odbędzie się koncert laureatów Wielkiego Wakacyjnego Konkursu WH, czyli finał podsumowujący, podczas którego zostanie wyłoniona zwycięska grupa taneczna. Zwieńczenie spotkania będzie wspólna finałowa zabawa do muzyki folkowej.

W wydarzeniu mogą wziąć udział zarówno młodzi tancerze i muzycy zespołów ludowych, ale i osoby prywatne, które lubią taniec i muzykę tradycyjną, polskie tańce narodowe oraz chcą bawić się w towarzystwie podzielającym ich zainteresowania.

W czasie spotkania będzie można liczyć na wiele atrakcji. Organizatorzy przygotowali m.in. quiz z wiedzy na temat polskiego folkloru oraz działalności stowarzyszenia Wytnij Hołubca.

Po festiwalu organizatorzy zapraszają na koncert kapeli folkowej „Stój Katarzyno” do Klubu Studenckiego Kazik o godzinie 19. Wstęp zarówno na festiwal, jaki i koncert w klubie jest bezpłatny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments