Od poniedziałku (18 kwietnia) zwiedzić możecie ponownie Ogród Botaniczny UMCS.„Botanik” zaprasza swoich gości na pierwsze spacery w lany poniedziałek. Wyjątkowo w dniu inauguracji sezonu bramy ogrodu otworzą się o godzinie 10:00, natomiast w kolejne dni o godzinie 9:00.

Godziny otwarcia będą się wydłużały wraz ze zmieniającą się długością dnia. W kwietniu ogród możecie zwiedzić od godziny 19:00, a od maja do godziny 20:00. Goście mogą także zwiedzać Dworek Kościuszków oraz ogrodowe szklarnie. Zarówno Dworek jak i szklarnie będą otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-14:00.

Ogród Botaniczny przygotował w nadchodzącym sezonie wiele wydarzeń i atrakcji. W dniu otwarcia udostępnione zostanie specjalne „Okno na Botanik”. Jest to instalacja, która pojawiać się będzie w najładniejszych i najciekawszych miejscach Ogrodu. Zwiedzający będą mogli wykorzystać okno do zrobienia pamiątkowych zdjęć. Na zakończenie sezonu zaplanowany jest konkurs, w którym nagrodzimy najwytrwalszych „ogrodowych fotografów”.

Odświeżeniu i zmianie lokalizacji ulega także gra terenowa „Niewidzialni opiekunowie Ogrodu”, która skierowana jest do najmłodszych zwiedzających i od dwóch sezonów cieszy się dużym powodzeniem wśród małych gości.

W tym sezonie, po dwuletniej przerwie, powracają niedzielne spacery z przewodnikiem. Pierwszy z nich odbędzie się w niedzielę (8 maja) i będzie poświęcony roślinom „o kwiatach pozornych i niepozornych”. W przechadzce może wziąć udział każdy, kto pojawi się o wyznaczonej godzinie w Ogrodzie. Szczegóły spaceru podamy wkrótce.

Organizatorzy zapraszają także w sobotę (30 kwietnia) na kolejną edycję „Botanicznej Piątki”, czyli biegu ogrodowymi alejkami. We wtorek (3 maja) prowadzony będzie z kolei spacer poświęcony historii Reduty Tadeusza Kościuszki, znajdującej się na terenie ogrodu.

Warto też wspomnieć, że rok 2022 został ogłoszony Rokiem Botaniki, w związku z obchodami 100-lecia Polskiego Towarzystwa Botanicznego. Z tej okazji w Ogrodzie podczas całego sezonu będą odbywać się m.in. wystawy, wykłady i konkursy poświęcone tematyce roślin.

Bilet normalny do Ogrodu Botanicznego możecie nabyć w cenie 10 zł, a do Ogrodu Botanicznego i Dworku Kościuszków w cenie 13 zł. Bilet ulgowy na zwiedzanie ogrodu kupicie w cenie 7 zł, a ulgowy na zwiedzanie ogrodu i Dworku Kościuszków 10 zł. Za bilet rodzinny (2 osoby dorosłe i 2-4 dzieci powyżej 5 lat) zapłacicie 28 zł do ogrodu i 34 zł do ogrodu oraz dworku.

Fot. Materiały prasowe

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments