On Art 2021. Rusza Festiwal Kina i Sztuki

0
167

Już 3 lipca rusza On Art 2021 – Festiwal Kina i Sztuki. To już 10. edycja plenerowego festiwalu filmowego, na który składają się: konkurs międzynarodowy oraz przegląd filmów o sztuce. Na festiwal złoży się ponad 100 projekcji. Na wszystkie pokazy i wydarzenia towarzyszące wstęp jest wolny.

Konkurs międzynarodowy

Od sztuk pięknych, po street-art. Festiwal jest przeglądem tego, co się obecnie dzieje się w sztuce. Jury wybiera najbardziej wartościowe filmy spośród wielu propozycji z całego świata, ze wszystkich kontynentów. Festiwal pokazuje publiczności filmy różnorodne gatunkowo i tematycznie. Sztukę utrwaloną na filmie, której nie zobaczymy nigdzie indziej. Oprócz sekcji konkursowej, Festiwal On Art pokaże także przegląd filmów fabularnych i dokumentalnych, których tematyka lub forma związana jest ze sztuką.

Wakacje ze sztuką

Festiwal On Art 2021 odbędzie się w wielu miejscach, m.in. na terenie: Muzeum Narodowego w Warszawie, Łazienek Królewskich, Pałacu Królikarnia, w łódzkich Ogrodach Geyera i gdańskiej Kolonii Artystów. Pokazom filmowym towarzyszyć będzie wiele wydarzeń artystycznych.

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Rozwoju Kinematografii, promująca kino polskie i europejskie. Fundacja zrealizowała już ponad 2 tysiące wydarzeń filmowych dla około 280 tysięcy widzów. Informacje o wydarzeniach docierają do ponad 3 mln odbiorców.

Przed nami więc wakacje pełne filmów i sztuki. Festiwal trwa ponad dwa miesiące, ma wielu partnerów i lokalizacji: organizatorzy będą na bieżąco, z kilkutygodniowym wyprzedzeniem informować o kolejnych wydarzeniach – na Facebooku, Instagramie i na stronie festiwalowej onart.eu.

Festiwal On Art 2021 ma dwie cechy, które odróżniają go od innych. Pierwsza to projekcje na wolnym powietrzu, w formule kin letnich. Dla osób, które spędzają wakacje w mieście będzie to kolejny pomysł na wieczorne spotkanie z przyjaciółmi, na kocach lub leżakach i wspólne obejrzenie dobrego filmu. Drugą wyjątkową cechą jest skala. Wiele miast, ponad dwa miesiące codziennych pokazów, dużo imprez towarzyszących.

W ubiegłorocznej edycji najwyższe miejsca zdobyły m.in. „The Divine Way” w reżyserii Ilaria di Carlo, “Sand Timer” od Eyala Segala, Born Just Now” reż. Robert Adanto, “Brzemię” w reżyserii Iwony Pasińskiej czy “Symfonia fabryki Ursus” w reżyserii Jaśminy Wójcik.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem naszego portalu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments