Przed nami weekend w Lublinie, podczas którego nie zabraknie koncertów, potańcówek, pokazów multimedialnych na fontannie na placu Litewskim i atrakcji dla najmłodszych. Sprawdźcie, na co warto się wybrać od piątku (2 lipca) do niedzieli (4 lipca).

Psi weekend w Radości

Zabierzcie swoje ukochane czworonogi, przyjaciół i rodzinę, zapakujcie koce i przychodźcie na wspólny piknik na trawie i weekendowy chillout pod chmurką do klubu Radość!
Spotykamy się w sobotę i niedzielę w godzinach: 15:30-17:00.
Co nas czeka?
– quiz wiedzy o psach – dla dzieci i dorosłych pokaz trzech ras i
omówienie specyfiki
– pokaz szkolenia z posłuszeństwa młodych psów w wieku 5-9 miesięcy
– w trakcie pokazów zabawa zabawkami i omówienie doboru do danego psa
– konsultacja w zakresie żywienia psów
– pies i dziecko modelowanie kontaktów i ustalanie zasad
– ogólne zasady na spacerach miedzy psami i ich właścicielami
– pokaz pracy sportowej na rękawie
W czasie wydarzenie będzie prowadzona zbiórka na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie.
Lubelskie Dni Muzykoterapii

Lubelskie Dni Muzykoterapii to już cykliczne, coroczne wydarzenie promujące muzykoterapię pośród społeczeństwa oraz specjalistów różnych dziedzin. W tym roku trwać one będą od soboty (3 lipca) do niedzieli (4 lipca). Otwierać je będzie pokaz Muzykoterapii Społecznościowej, który odbędzie się w sobotę na placu Litewskim w Lublinie, z udziałem Mobilnego Centrum Muzyki i towarzyszących mu muzykoterapeutów. Każdy przechodzień będzie mógł włączyć się do wspólnego muzykowania, posłuchać czym jest muzykoterapia i na czym polegają różne jej formy, wziąć udział w działaniach z zakresu muzykoterapii neurologicznej. Wydarzenie trwać będzie od godziny 17 do 18:30 w sobotę (3 lipca) na placu Litewskim i od godziny 10 do 11:30 w niedzielę (4 lipca) na „Boisku pod Krzyżem” na os. Kalinowszczyzna.

Wielokulturowy Lublin

Od piątku (2 lipca) do soboty (3 lipca) w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego trwać będzie 14. edycja Wielokulturowego Lublina.

Pierwszego dnia, w piątek (2 lipca) o godzinie 20:30 wystąpi Kapela ze Wsi Warszawa. Natomiast w sobotę (3 lipca) na scenie zobaczymy zespół Dagadana. Początek wydarzenia o godzinie 20:30. Wstęp wolny.

Teatr Andersena

Teatr Andersena zaprasza najmłodszą publiczność na swoje spektakle. Bilety możecie nabyć w kasie teatru, która jest czynna od wtorku do piątku w godz. 8:30 – 12:00 i na godzinę przed każdym spektaklem. Na spektakl „Historia naturalna czyli o niezwykłych żyjątkach” dostaniecie w cenie 20 zł (bilet grupowy) i 30 zł (bilet indywidualny). Wydarzenia odbywają się w reżimie sanitarnym.

Repertuar

Sobota (3 lipca), godz. 16:00 – Historia naturalna czyli o niezwykłych żyjątkach

Niedziela (4 lipca), godz. 12:00 – Historia naturalna czyli o niezwykłych żyjątkach

Festiwal Azjatycki

Od piątku (2 lipca) do niedzieli (4 lipca) na placu Teatralnym trwać będzie Festiwal Azjatycki. Różnorodnych kuchni z tamtego regionu będzie można spróbować od godziny 15.

Festiwal potrwa trzy dni. Na placu Teatralnym staną między innymi dymiące tajskie stragany, świeże japońskie sushi, jak i indyjska aromatyczna pakora. Będzie również gruzińskie chaczapuri i libański tabbouleh.

Wystawcy czekają na was w piątek (4 lipca) od godziny 15 do 18, w sobotę (5 lipca) od godziny 12 do 20 i w niedzielę (6 lipca) od godziny 12 do 18. Wstęp wolny.

Potańcówka w Teatrze Osterwy

W sobotę (3 lipca) o godzinie 22 w Teatrze Osterwy odbędzie się potańcówka. Do tańca zagrają Czarne Lwy z Przedmieścia. Wejściówki można zarezerwować pod numerem telefonu: 81 532 42 46 lub 605 274 673. Wydarzenie odbędzie się na teatralnym podwórku.

Slow Jogging w Ogrodzie Botanicznym

W sobotę (3 lipca) i w niedzielę (4 lipca) w Ogrodzie Botanicznym UMCS (wejście od strony ul. Willowej) odbędą się zajęcia slow joggingu (sobota) oraz shinrin-yoku (niedziela). Warsztaty poprowadzi Aneta Mojduszka – pierwszy certyfikowany instruktor slow joggingu w Lublinie oraz trenerka shinrin-yoku.

Shinrin-yoku to praktykowana od dziesięcioleci w Japonii tzw. leśna kąpiel, czyli forma spokojnego, relaksacyjnego spaceru w rytmie slow walking po leśnych lub ogrodowych ścieżkach. Uczestnicy shinrin-yoku będą przez około 1,5-2 godziny spacerować po niezwykle urokliwym i wielobarwnym terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w małej grupie.

Wydarzenie skierowane jest do osób pełnoletnich, które lubią umiarkowaną aktywność fizyczną.  Zapisy na warsztaty trwają do piątku (2 lipca) do godz. 17:00 i odbywają się pod numerem tel. 509 228 513. Liczba uczestników jest ograniczona. Cena udziału w zajęciach wynosi 20 zł (płatne w dniu zajęć). Zarówno w sobotę, jak i niedzielę uczestnicy spotkają się o godz. 9:45 przed wejściem głównym do Ogrodu Botanicznego UMCS (od strony ul. Willowej). Obowiązuje strój sportowy.

Potańcówka w Muzeum Wsi Lubelskiej

W sobotę (3 lipca) w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się dobrze znana mieszkańcom z lat poprzednich potańcówka. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19 przy zagrodzie z Teodorówki w sektorze Roztocze.

Tym razem do tańca będą przygrywać kapela Butrynów kontynuująca muzyczne tradycje regionu janowskiego i Roztocza Zachodniego. Na roztoczańską nutę zagra także gościom kapela Bornego z Podzamcza.

Bilety możecie nabyć w kasie skansenu do godziny 22 w dniu wydarzenia. Za bilet normalny zapłacicie 18 zł, a za ulgowy 9 zł.

Pokazy multimedialne

Od piątku (25 czerwca) mieszkańcy ponownie mogą zobaczyć pokazy multimedialne na fontannie na placu Litewskim. Pokazy rozpoczną się o godzinie 21:30. Wstęp wolny.

Harmonogram pokazów

Piątek (2 lipca) – Wydarzenia Kulturalne, Historia Placu Litewskiego na Wesoło

Sobota (3 lipca) – Czarcia Łapa, Anioły Lubelskie

Kino Perła

Kino Perła zaprasza na seanse pod gołym niebem. Projekcje zaczynają się tuż po zachodzie słońca, zwykle około godziny 21:00. Już po raz dziesiąty na miłośników kina czekać będzie doskonale dobrany repertuar podzielony na 5 bloków tematycznych. Każdego dnia będziemy mogli zobaczyć film z innej kategorii. Do kina wstęp jest wolny. Obowiązuje reżim sanitarny.

Repertuar

Piątek (2 lipca) – Raid

Sobota (3 lipca) – Futro z misia

Niedziela (4 lipca) – Najgorsze wiersze świata

Jarmark Tradycji

Jarmark Tradycji wrócił na ulicę Szambelańską w Lublinie. Co weekend można tam kupić tradycyjne, regionalne potrawy pochodzące z Lubelszczyzny. Wystawcy czekają na Was od piątku do niedzieli od godziny 10 do późnych godzin wieczornych. U wystawców znajdziecie lubelskie cebularze, miody, kwasy chlebowe, a także ręcznie robioną i ozdabianą biżuterię.

Lubartowska 77

Na Lubartowską 77 zaprasza Jarmark Lubelski. Lokalni wystawcy czekają na Was w hali wystawowej w każdą sobotę od godziny 7.30 do 13. Jarmark Lubelski skupia ponad 60 wystawców, wśród których są rolnicy, producenci żywności i rękodzielnicy.

Noc Kultury

Wiszące ryby, ping-pongowe żyrandole i nietoperze na ulicy Dominikańskiej to tylko część z atrakcji, które można oglądać do 21 lipca w ramach Nocy Kultury. Tym razem trwa ona kilka tygodni i ma formułę spacerów w poszukiwaniu instalacji ukrytych w zaułkach Starego Miasta w Lublinie.

Szczegółowy program znajdziecie tutaj

Słoneczny Wrotków

Sezon rozpoczął już także MOSiR otwierając baseny na Słonecznym Wrotkowie nad Zalewem Zemborzyckim. Z basenów można korzystać od godziny 11 do 19 od piątku do niedzieli.

Szczegółowy cennik znajdziecie tutaj

Plenerowa wystawa

Możecie zwiedzić również multimedialną wystawę plenerową „Generał Stanisław Maczek i jego żołnierze” przygotowana przez Muzeum Historii Polski we współpracy z Muzeum Generała Maczka w Bredzie. Jest ona dostępna dla zwiedzających na dziedzińcu Zamku Lubelskiego od soboty (2 lipca) od godziny 12.

Festiwal Danuty Szaflarskiej

W Teatrze Starym w weekend gościć będzie Festiwal Danuty Szaflarskiej „Śleboda Danutka”. Wejściówki można rezerwować w kasie teatru. Na wydarzenia (z wyjątkiem pokazów spektaklu „Czarny Mnich”) nie prowadzone są rezerwacje miejsc. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Bilety na spektakl “Czarny mnich” dostępne są w kasie teatru oraz na stronie teatrstary.eu. Wydarzenie odbywać się będzie w reżimie sanitarnym.

Szczegółowy program znajdziecie tutaj

Otwarcie Rezerwatu Dzikich Dzieci

Od zeszłej soboty najmłodsi mogą ponownie skorzystać z Rezerwatu Dzikich Dzieci. Oficjalnie otwarty w nowym sezonie zostanie on o godzinie 10. Rezerwat czynny jest codziennie od godziny 10 do 16 przy ul. Dolnej Panny Marii 8.

Jeśli dziecko będzie chciało skorzystać z Rezerwatu musi przyjść z rodzicem, który wypełni kartę rejestracyjną. W każdym sezonie obowiązuje nowa karta. Dziecko musi mieć ukończone 7 lat. Organizatorzy nie przyjmują zapisów na wejścia. Liczy się kolejność przyjścia. Aby dziecko mogło wejść do strefy ścisłej z narzędziami musi mieć skończone 7 lat. Ze strefy buforowej mogą skorzystać wszystkie dzieci wraz z opiekunami.

Spacer w Botaniku

Mieszkańcy Lublina mogą zwiedzić również Ogród Botaniczny UMCS. To dobre miejsce nie tylko na rodzinny spacer, ale też świetna lekcja przyrody dla najmłodszych. Ogród można będzie zwiedzić od poniedziałku do piątku od godziny 9 do 17 oraz w sobotę, niedzielę i święta od 10 do 17. Dla zwiedzających wejście do ogrodu znajduje się od ulicy Willowej. Za bilet normalny do ogrodu w sezonie 2021 zapłacimy 7 zł, a za zwiedzanie ogrodu i Dworku Kościuszków 9 zł. Bilet ulgowy do ogrodu kosztuje 4 zł, a bilet ulgowy do ogrodu i Dworku Kościuszków 5 zł.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments