Opowieści z końca świata (recenzja książki)

0
398

Ewelina Gac to autorka bloga podróżniczego „W poszukiwaniu końca świata”. Zanim wyjechała do Turcji na studencką wymianę nie spodziewała się, że będzie studiować ekonomię w Grecji, sprzedawać lody w Stanach Zjednoczonych, studia skończy w czeskiej Pradze i zostanie księgową na Węgrzech.

Czy warto wyprowadzić się z Polski? Czy odnalezienie swojego miejsca na ziemi jest możliwe?Czy da się zaplanować wyprowadzkę za granicę od A do Z? Jak wybrać kraj do życia? Książa „Opowieść z końca świata” z pewnością będzie inspirująca dla osób zastanawiających się nad emigracją.

„Koniec świata to takie miejsce, w którym chciałoby się spędzić resztę życia. Swój pierwszy krok w jego poszukiwaniach postawiłam kilka lat temu, kiedy wyjechałam na studencką wymianę do Turcji. Od niej wszystko się zaczęło” – mówi autorka. Zapewnia, że zależało jej, by opisując historie podróży w różne miejsca na ziemi: rozśmieszać, wzruszać, wzbudzać emocje. Każda część książki opowiada o innym kraju: studiach w Turcji, Grecji i Czechach, pracy w Stanach Zjednoczonych czy o życiu na Węgrzech.

„Opowieści z końca świata” nie są typową książką o podróżowaniu. To historia o życiu, jego zakrętach i przeznaczeniu. O tym, że szukając swojego miejsca na ziemi, możemy się dowiedzieć, że… czasem trzeba wrócić, żeby zacząć wszystko od nowa.

Ewelina Gac, Opowieści z końca świata, Wydawca: Dia.

Więcej o autorce na blogu wposzukiwaniu.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments