Jednym z pierwszych wydarzeń, które wprowadzi świąteczny klimat w Lublinie będzie Orszak Świętego Mikołaja oraz bicie rekordu Guinnessa.

W niedzielę, 9 grudnia o godzinie 14 na Rynku Starego Miasta odbędzie się zbiórka oraz przygotowania do pobicia rekordu Guinnessa w liczbie dzieci przebranych za prawdziwego Świętego Mikołaja. Organizatorzy przewidzieli też naukę wspólnego tańca, po której do zebranych osób, w konnej karecie przybędzie prawdziwy Święty Mikołaj.

O godz. 14.30 Orszak Św. Mikołaja wyruszy na Wzgórze Czwartek. Grupa św. Mikołajów przejdzie ulicami: Brama Krakowska, Królewska, Lubartowska, Czwartek, Szkolna i dotrze na plac kościelny na Czwartku.

Zwieńczeniem wyprawy orszaku będzie koncert góralskiego zespołu dziecięcego im. Klimka Bachledy z Zakopanego. Później wszyscy uczestnicy wezmą udział w dorocznym ważeniu św. Mikołaja, na które warto przynieść drobne monety, które przeważą świętego. Wszystkie zebrane monety zasilą fundusz, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.

Każdy uczestnik orszaku otrzyma prezent. Organizatorzy przewidzieli też atrakcje dla dzieci. Zostaną zorganizowane wspólne zabawy i loteria z nagrodami oraz pokazy sprzętu wojskowego i strażackiego. Na każdego będzie również czekał gorący poczęstunek.

Dzieci uczestniczące w biciu rekordu Guinnessa otrzymają specjalnie przygotowany certyfikat, będą mogły przejechać się karetą Świętego Mikołaja i zrobić z nim zdjęcie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments