Nadchodzący weekend w Lublinie upłynie przede wszystkim pod znakiem festiwali. Będziecie mogli wziąć udział między innymi w Wielokulturowym Lublinie, czy Festiwalu Ogrodów i Przestrzeni Publicznej “In Garden”. Ale nie zabraknie też innych atrakcji.

Wielokulturowy Lublin

Festiwal Wielokulturowy Lublin rozpocznie się w piątek (28 sierpnia) i potrwa do niedzieli (30 sierpnia). W tym roku festiwal skupia się na wydarzeniach muzycznych. Usłyszymy zarówno pieśni cerkiewne i preludia organowe, a także muzykę sefardyjską i radosne śpiewy z nurtu gospel i bałkański folk. Koncertom w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego towarzyszyć będą wizualizacje przedstawiające miejsca związane z różnorodnością kulturową Lublina.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Wielokulturowy Lublin – program TUTAJ

Święto ulicy 1 Maja

Od piątku (28 sierpnia) do niedzieli (30 sierpnia) mieszkańcy mogą wziąć udział w bezpłatnych koncertach, warsztatach, fire show i innych atrakcjach, które zostaną przygotowane w ramach święta ulicy 1 Maja w Punkcie Kultury. Początek o godzinie 13.

Święto ulicy 1 Maja – program TUTAJ

Siatkówka plażowa służb mundurowych

Przed nami IV Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Siatkówce Plażowej 2020. Zmagania siatkarzy będziemy mogli oglądać od soboty (29 sierpnia) do niedzieli (30 sierpnia) na boisku bocznym KUL przy ul. Konstantynów 1G. Wstęp wolny.

Program

Sobota (29 sierpnia):

Godz. 9: Początek gier na boisku bocznym KUL (ul. Konstantynów 1G)

Godz. 10:30: Oficjalne otwarcie turnieju

Godz. 19:00: Zakończenie pierwszego dnia zmagań

Niedziela (30 sierpnia):

Godz. 10:00: Początek gier na boisku na KUL (ul. Konstantynów 1G)

Godz. 16:00: Zakończenie mistrzostw i uroczysta dekoracja

Festiwal Ogrodów

Przed nami Festiwal ogrodów i przestrzeni publicznej “In Garden”. Koncerty, performance, plenerowe kino i wernisaże wystawy zorganizowane zostaną w Browarze Perła przy ul. Bernardyńskiej 15 w Lublinie. Festiwal rozpocznie się w piątek (28 sierpnia) i potrwa do niedzieli (30 sierpnia).

Festiwal „In Garden” to pierwsza w Polsce prezentacja sztuki ogrodów inspirowana światowej rangi festiwalami w Chelsea czy w Keukenhof. Tytuł tegorocznej edycji to DOJRZAŁOŚĆ, którą możemy rozumieć w dwojaki sposób.

Festiwal In Garden – program TUTAJ

Kino Perła

Kino Perła znajdujące się przy ul. Bernardyńskiej w Lublinie prezentuje filmowe hity. Wstęp bezpłatny. Początek o godzinie 21.

Repertuar

Piątek (28 sierpnia): Ból i blask (Cykl: Sex & Drugs & Rock’n’Roll)

Sobota (29 sierpnia): Zimna wojna (Cykl: A to Polska właśnie!)

Niedziela (30 sierpnia): Niedobrani (Cykl: Świat się śmieje)

W Kinie w Lublinie

W Kinie w Lublinie to jedyne kino samochodowe w Lublinie. Bilety możecie nabyć w cenie 30 zł za samochód. W samochodzie mogą znajdować się maksymalnie 2 osoby. Początek o godzinie 21.

Repertuar

28 sierpnia (piątek) godz 20:00 Kino Familijne: Był sobie pies 2

28 sierpnia (piątek) godz 22:30 Znane i lubiane: Testosteron

Centralny Plac Zabaw

To już ostatni weekend atrakcji jakie przygotowało Centrum Kultury w ramach Centralnego Placu Zabaw. Zobaczcie, na co warto się wybrać.

Program

Piątek (28 sierpnia): Zaprojektuj instytucję przyszłości, Warsztaty dla całej rodziny, godz. 16:00

Piątek (28 sierpnia): Hai, koncert, godz. 21:00

Sobota (29 sierpnia): Literacki Turniej Krzyżówek, godz. 12:00

Sobota (29 sierpnia): Cyrkowe opowieści (Spektakl familijny), godz. 16:00

Sobota (29 sierpnia): Szatt/Golden, godz. 21:00

Niedziela (30 sierpnia): Bajkoczytanie Dariusza Jeża, godz. 12:00

Niedziela (30 sierpnia): Poławiacze Pereł Improv Teatr, W nowym kinie: film + impro, godz. 21:00

Wstęp wolny.

Koniec wakacji nad zalewem

W weekend czeka na nas pożegnanie wakacji na Słonecznym Wrotkowie – impreza zamykająca sezon, podczas której zaplanowane są liczne atrakcje dla całych rodzin przez cały weekend.

W programie:

  • DJ (Latino Summer, Reaggenation, PoolPartyMusic.)
  • BeachHandball /BeachVoleyball/ WaterPolo
  • Zajęcia fitness/ taneczne
  • Konkursy z nagrodami

Od 19.00-22.00 : PoolPartyEvening

* Podczas całego eventu prezentacja Best Auto – Mini oraz zapisy na jazdę próbną
* Całodzienna atrakcja dla dzieci w postaci baniek mydlanych
* Basen dla dzieci wypełniony balonami.

Kiermasz na Szambelańskiej

Od piątku (28 sierpnia) do niedzieli (30 sierpnia) możecie wziąć również udział w cotygodniowym kiermaszu na ul. Szambelańskiej. Będziecie mogli kupić produkty regionalne, rękodzieło, a także oryginalne sery i piwa.

Pokazy fontanny na placu Litewskim

W piątek (21 sierpnia) oraz w sobotę (22 sierpnia) możecie zobaczyć wyjątkowe pokazy fontanny na placu Litewskim. Początek o godzinie 21. Wstęp bezpłatny.

Piątek (28 sierpnia) – Czarcia Łapa, Wydarzenia Kulturalne

Sobota (29 sierpnia) – Czarcia Łapa, Anioły Lubelskie

Tytani Lublin powracają

W sobotę (29 sierpnia) na stadionie lekkoatletycznym zorganizowany zostanie Turniej futbolu amerykańskiego. Będzie to pierwszy mecz Tytanów Lublin po okresie kwarantanny. Początek wydarzenia o godzinie 14:30.

Program

Godz. 15:30 Tytani Lublin vs. Rhinos Wyszków

Godz. 17:30 Rhinos Wyszków vs. Warsaw Eagles

Godz. 19:30 Tytani Lublin vs. Warsaw Eagles

Lubelska Giełda Staroci

Tradycyjnie w ostatnią niedzielę miesiąca na placu Zamkowym możecie wziąć udział w Lubelskiej Giełdzie Staroci. Wystawcy będą czekać na Was od godziny 7 do 14. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Giełda odbywa się zgodnie z reżimem sanitarnym.

„Otwarte Miasto/Utajone Miasto”

W przestrzeni Ogrodu Saskiego, na Starym Mieście, Błoniach pod Zamkiem i placu Lecha Kaczyńskiego w Lublinie możecie zobaczyć oryginalne instalacje w ramach tegorocznej edycji wydarzenia.

Niedziela z lnem

Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza w niedzielę (30 sierpnia) na “Niedzielę z lnem“. Osoby, które tego dnia odwiedzą skansen, zobaczą pokazy rozmaitych czynności związanych z uprawą i obróbką lnu. Istotnym punktem programu będzie także wystawa umieszczona w podcieniach domu z Wojsławic, poświęcona tradycji lniarskiej. Bilety: 18 zł (bilet normalny), 9 zł (bilet ulgowy)

Brain Damage Gallery

W tym miejscu możecie zobaczyć ciekawą wystawę. „We’re Open” to wystawa podczas której widzowie mają możliwość zobaczyć kilkadziesiąt prac różnych artystów reprezentujących odmienne style i podejścia artystyczne. Wśród zaproszonych znaleźli się: Ben Eine, Bezt, Blade King Of Graffiti, Bruce Davidson, Chazme, czy Zbiok Czajkowski. Wystawa czynna jest w piątek i sobotę od godziny 12 do 17.

Wystawa pasteli

Rozdroża Koloru to wystawa w Galerii Sztuki „Wirydarz”, na której zobaczymy najnowsze pastele inspirowane pobytem we Francji Stasysa Eidrigeviciusa. Wystawiał w Stanach Zjednoczonych, Szwajcarii, Japonii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Niemczech i wielu innych krajach. Teraz przyszedł czas na Lublin. Wystawa zostanie z nami do 7 września. Wstęp wolny.

Jesteśmy Ludźmi”

„Jesteśmy ludźmi” to tytuł wystawy w Galerii Labirynt, na której możemy zobaczyć instalacje, obiekty, grafiki, a także fotografie przygotowane przez osoby z lubelskiego środowiska LGBT. Wystawę możecie zwiedzić w godzinach otwarcia galerii. Wstęp wolny.

A w regionie…

Holi Święto Koloru w Świdniku

W niedzielę (30 sierpnia) w Świdniku możecie wziąć udział w Holi Festiwalu. Festiwal potrwa od godziny 14 do 20. Wstęp wolny. Podczas wydarzenia co 30 min będziecie mogli wziąć udział w wyrzutach kolorowych proszków.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments