We wtorek (24 marca) Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny w Lublinie nr 4 otrzymał informację o pozytywnym wyniku testu laboratoryjnego na obecność koronawirusa u jednego z pacjentów szpitala.

– Potwierdzam, że stwierdzono u nas w szpitalu pacjenta zakażonego koronawirusem – informuje Marta Podgórska, rzecznik prasowy SPSK nr 4 w Lublinie. Rzecznik nie udziela jednak informacji w jakim przedziale wiekowym jest zakażona osoba oraz czy jest to kobieta czy mężczyzna. – Nie mogę udzielić takiej informacji – podkreśla Podgórska.

Obecnie pracownicy szpitala ustalają z sanepidem wytyczne dalszego postępowania oraz łańcuch epidemiologiczny. – Powiem tylko tyle, że wszystkie procedury bezpieczeństwa zostały zachowane i wdrożone. Pacjenci, którzy przebywali na jednym oddziale z pacjentem zakażonym zostali przeniesieni do izolatek. Każdy z nich ma zapewnioną strefę bezpieczeństwa – wyjaśnia rzecznik.

W szpitalu została zamknięta tylko reumatologia. Inne oddziały, jak i SOR pozostają otwarte. – Jesteśmy w trakcie podejmowania działań według wytycznych sanepidu. Tylko tyle mogę na razie o tej sprawie powiedzieć – podsumowuje Marta Podgórska.

Fot. Dominika Polonis

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments