Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie otrzymał pozytywne wyniki testów laboratoryjnych dwóch pacjentów na obecność koronawirusa. Z tego powodu od poniedziałku (23 marca) SOR jest zamknięty. Trwa dezynfekcja również kilku innych oddziałów.

Pacjenci zarażeni koronawirusem są powyżej 60 roku życia. Przebywali na internie i neurologii. – Jeden z pacjentów zgłosił się na SOR z piątku na sobotę (interna). Drugi natomiast zgłosił się z soboty na niedzielę i przebywał na neurologii – wyjaśnia Krzysztof Skubis, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Lublinie.

Część personelu medycznego już przebywa na kwarantannie zbiorowej. – To jeszcze jest w trakcie weryfikacji, ale obecnie mamy około 30, 40 osób, które zostaną objęte kwarantanną. Wczoraj już około 20 osób zostało przewiezionych do kwarantanny instytucjonalnej. Są to osoby, które albo nie miały warunków, albo nie zdecydowały się na powrót do domów – podkreśla dyrektor szpitala.

– Pacjenci, którzy przebywali na oddziale na nim pozostali, oprócz tych z pozytywnymi wynikami, bo udało nam się porozumieć z PSK 1 i w nocy zostali przetransportowani do kliniki zakaźnej. Skonsultowaliśmy sprawę z sanepidem i po zakończeniu leczenia będą oni kierowani na kwarantannę – zaznacza Krzysztof Skubis.

Wczoraj zamknięto SOR, internę oraz neurologię. Zamknięta została także gastrologia, onkologia i alergologia. – Zamknęliśmy te trzy pozostałe oddziały z związku z tym, że były na tym samym piętrze co oddziały, na których przebywali zarażeni pacjenci – wyjaśnia dyrektor.

SOR niedługo zostanie ponownie otwarty. Trwa jego końcowa dezynfekcja. Również inne oddziały będą dzisiaj normalnie funkcjonować, bo prace nad ich odkażaniem dobiegają końca.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments