Papugarnia działająca przy al. Spółdzielczości Pracy 38 w Lublinie potrzebuje pomocy. W związku z panującą epidemią koronawirusa obiekt musiał zostać tymczasowo zamknięty, lecz jego skrzydlaci podopieczni potrzebują między innymi specjalistycznego pożywienia i opieki medycznej.

– Przed wybuchem pandemii w naszym kraju, staraliśmy się być firmą aktywną społecznie. Nie odmawialiśmy też pomocy osobom potrzebującym, sponsorując różnego rodzaju wydarzenia lokalne. Teraz sami jesteśmy w trudnej sytuacji – piszą pracownicy Papugarni na swoim Facebooku.

Z uwagi na nowe obostrzenia Papugarnia tymczasowo zawiesiła swoją działalność i jest zamknięta dla odwiedzających. Tym samym jej właściciele stracili główne źródło finansowania, jakim jest sprzedaż biletów czy pamiątek.

Ptaki jednak potrzebują wysokiej jakości karmy, świeżych owoców i warzywa, opieki medycznej oraz suplementów, które mają bardzo duże znaczenie w rozwoju skrzydlatych podopiecznych, ale są bardzo kosztowne. Kosztowne jest także utrzymanie lokalu, które mimo zamknięcia należy opłacać.

W związku z trudną sytuacją właściciele zwracają się z prośbą, by wesprzeć finansowo ptaki. Jeśli chcecie pomóc, zajrzyjcie na Facebooka Papugarni.

Fot. Dominika Polonis/Archwium

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments