Fundacja VCC z Lublina produkuje przyłbice dla lubelskich szpitali

0
669

Fundacja VCC z Lublina przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Drukarze dla szpitali”. Rozpoczęła produkcję przyłbic ochronnych, które oprócz rękawic czy maseczek, stanowią podstawowe zabezpieczenie personelu medycznego.

Dzięki własnym drukarkom 3D aktywnie zaangażowała się w pomoc dla personelu medycznego walczącego na pierwszym froncie z koronawirusem. – Przyłbice drukujemy na własnych drukarkach 3D. Na co dzień sprzęt jest wykorzystywany do szkoleń oraz egzaminów z kwalifikacji „Programowanie i obsługiwanie procesu druku 3D”, która została włączona przez Ministra Cyfryzacji do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji, a której Fundacja jest autorem i jedyną instytucja certyfikującą w Polsce posiadającą uprawnienia do certyfikowania kwalifikacji – mówi Radosław Panas, prezes zarządu.

Obecnie w siedzibie Fundacji VCC przez 24 godziny na dobę pracuje sprzęt drukujący przyłbice. W pracę angażuje się wielu pracowników firmy. Przygotowują około 80 szt. sprzętu ochronnego na dobę.

– Do produkcji przyłbic oprócz elementów drukowanych na naszych drukarkach potrzebujemy dodatkowych elementów, które są obecnie trudno dostępne na rynku. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć produkcję przyłbic przekazując filamenty do drukarek, folię PET, woreczki do pakowania lub gumki z otworami na guziki to prosimy o kontakt z naszym biurem – dodaje prezes.

Do tej pory kompletny sprzęt został dostarczony już do Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Zamościu, Starostwa w Tomaszowie Lubelskim, Starostwa we Włocławku oraz Piotrkowie Trybunalskim z przeznaczeniem dla tamtejszych szpitali. W ostatnich dniach przyłbice otrzymał także Urzędu Dzielnicy Włochy, gdzie przekazany sprzęt odebrał burmistrz dzielnicy Pan Sebastian Piliński.

W przygotowaniu są kolejne partie, które także zasilą wyposażenie placówek medycznych na Lubelszczyźnie oraz w innych regionach kraju.

fot. Materiały fundacji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments