W Ogrodzie Botanicznym UMCS otworzono Park Iluminacji. To jesienno-zimowa atrakcja w postaci multimedialnego spaceru w bajkowej krainie wykreowanej światłem i dźwiękiem.

Na trasie znajduje się 18 punktów świetlnych i liczy ona około kilometra. – Mam nadzieję, że będzie to atrakcja, która będzie sezonowo gościć nie tylko w Ogrodzie Botanicznym uczelni, ale również w Lublinie. Ścieżka pod nazwą „Botaniczna Podróż” to projekt który nie byłby możliwy gdyby nie współpraca z firmą Lumina – mówi prof. dr hab. Radosław Dobrowolski, rektor UMCS.

Koszt całego przedsięwzięcia oszacowany został na około 1,5 miliona zł. Za Park Iluminacji zapłaciła firma Lumina. – To jedna z pierwszych atrakcji tego typu w Polsce – dodaje rektor.

Pracownicy Ogrodu Botanicznego UMCS i wrocławskiej spółki Lumina zadbali też o warstwę edukacyjną atrakcji – podczas spaceru będzie można dowiedzieć się wielu ciekawostek dotyczących drzew i krzewów rosnących w ogrodzie, podanych w przystępny sposób zarówno dla dzieci, jak i dorosłych pasjonatów przyrody. Oprócz blisko kilometrowej ścieżki „Botanicznej Podróży” przygotowane będą również punkty gastronomiczne i dodatkowe świetlne atrakcje.

Park Iluminacji otwarty będzie dla wszystkich zainteresowanych od 5 listopada do 14 lutego 2022 r., siedem dni w tygodniu, w godzinach od 16:00 do 21:00 (ostatnie wejście o godzinie 20:00).

Bilety

Za zwiedzanie Parku od poniedziałku do czwartku zapłacicie 20 zł (bilet ulgowy), 23 zł (bilet normalny) i 79 zł (bilet rodzinny). Od piątku do niedzieli za bilet normalny zapłacicie 26 zł, ulgowy 23 zł, a rodzinny 89 zł. Bilety możecie nabyć tutaj.

Od 5 do 14 listopada wstęp do Parku od godziny 16:40. Od 15 do 30 listopada od godziny 16:20, od 1 grudnia do 9 stycznia od godziny 16, od 10 do 23 stycznia od godziny 16:20, od 24 do 31 stycznia od godziny 16:40 i od 1 do 14 lutego od godziny 17.

Fot. Dominika Polonis

1Zobacz galerię zdjęć

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments