Będzie festiwal gier, koncerty, jarmark i sportowe emocje, a to wszystko czeka na mieszkańców od piątku (5 listopada) do niedzieli (7 listopada). Podpowiadamy, na co warto się wybrać w nadchodzący weekend w Lublinie.

Bakcynalia

Przed nami XXXV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej „Bakcynalia 2021”. Tegoroczna edycja trwać będzie od piątku (5 listopada) do niedzieli (7 listopada). Jak co roku, odbędzie się konkurs wokalny, wystawy i spotkania.

Karnety można nabyć w cenach: 65 zł (normalny), 45 zł (ulgowy), 25 zł (studencki). Bilety są do nabycia na stronie ekobilet.pl. Na koncert konkursowy, Przez Świat – spotkania z podróżą, Bakcynaliowe śpiewanki i spacer wstęp jest wolny.

Pełen program znajdziecie tutaj

LUK Lublin

W piątek (5 listopada) o godzinie 20:30 w Hali Globus zostanie rozegrany kolejny mecz siatkarski drużyny LUK Lublin w ramach Plus Ligi. Nasi siatkarze zmierzą się z drużyną Indykpol AZS Olsztyn. Bilety możecie nabyć na stronie eventime.pl.

Festiwal Gier

W sobotę (6 listopada) i w niedzielę (7 listopada) w Arche Hotel w Lublinie zorganizowany zostanie 3. Lubelski Festiwal Gier Fabularnych „Rzut na wschód”. Początek wydarzenia o godzinie 11.

Podczas dwóch dni festiwalu czekają na nas prelekcje, warsztaty, spotkania z autorami i wydawnictwami, sesje RPG, a także spotkania z mistrzami gry i stoiska sprzedażowe. Dodatkowo będzie to okazja do wymiany doświadczeń związanych z grami.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Lumina Park

Od soboty (5 listopada) w Ogrodzie Botanicznym UMCS w Lublinie czynny będzie Park Iluminacji. Główną atrakcją będzie „Botaniczna Podróż”, czyli multimedialny spacer wśród pięknych drzew i krzewów Ogrodu, dzięki któremu odbędziemy prawdziwą „botaniczną podróż” dookoła świata. Poznając drzewa i krzewy różnych kontynentów, będzie można równocześnie odkrywać kolejne krainy wyczarowane światłem, dźwiękiem i efektami multimedialnymi.

Od 5 do 14 listopada wstęp do Parku od godziny 16:40. Od piątku do niedzieli za bilet normalny zapłacicie 26 zł, ulgowy 23 zł, a rodzinny 89 zł.

Jarmark na Lubartowskiej 77

W sobotę (6 listopada) na Lubartowskiej 77 możecie wziąć udział w tradycyjnym jarmarku. Wystawcy będą oferować sezonowe przetwory, owoce, jak i warzywa, a także rękodzieło. Początek o godzinie 9.

Klisze Trzech Portrecistek

Odwiedzając Centrum Spotkania Kultur warto również zajrzeć na wystawę Marcina Studzińskiego „Klisze Trzech Portrecistek”. Bilety do nabycia w kasie CSK. Wystawa jest czynna od godziny 12 do 18 przez cały weekend.

Wystawa prezentuje dorobek trzech lubelskich portrecistek: Stanisławy Siurawskiej (1915-2007), Jadwigi Cichockiej (1937-2019) i Renaty Sarnowskiej (ur. 1959), który pomimo rozwoju fotografii cyfrowej nie odszedł w niepamięć. Marcin Sudziński odnalazł i skompletował na przestrzeni lat 2010-2015 dokumentację fotograficzną stworzoną przez trzy lubelskie fotografki.

Teatr Stary w Lublinie

W niedzielę (7 listopada) Teatr Stary zaprasza na „Bajkową Niedzielę”. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17 i jest skierowane głównie do najmłodszej publiki. Bilety możecie nabyć w kasie Teatru Starego.

Teatr Muzyczny

W niedzielę (7 listopada) w Teatrze Muzycznym w Lublinie możecie zobaczyć spektakl “Trzy razy Piaf”. Początek wydarzenia o godzinie 17. Bilety do nabycia w kasie instytucji.

Spektakl muzyczny opowiedziany piosenkami Edith Piaf został wyreżyserowany przez Artura Barcisia. W artystkę wcielają się trzy aktorki, które reprezentują trzy fazy burzliwego życia  francuskiej piosenkarki (Piaf kolejno Młoda, Zakochana i Zmęczona).

Icemania

Trwa sezon na lubelskim lodowisku. Za bilet weekendowy zapłacicie 18 zł (ulgowy) i 25 zł (normalny). Icemania jest czynna od godziny 12 do 21:15. Przerwy techniczne są zaplanowane od godziny 11:30 do 12:00, od 13:15 do 14:00, od 15:15 do 16:00, od 17:15 do 18:00 i od 19:15 do 20:00.

Gwiezdne wojny w CSK

Przez cały weekend, w Centrum Spotkania Kultur możecie zobaczyć kosmiczną wystawę z pojazdami i statkami ze świata „Gwiezdnych Wojen”. Kolekcja będzie liczyć ponad 30 eksponatów, własnoręcznie wykonanych modeli i postaci z Uniwersum „Gwiezdnych Wojen”.

W CSK możemy zobaczyć, między innymi gigantyczny Sokół Millennium, czterometrowy Nebulon, majestatyczny Star Destroyer, pustynną Barka Jabby, wahadłowiec Kylo Rena, czy maszyny kroczące AT-AT. Nie zabraknie okazji, by stanąć twarzą w twarz z mistrzem Yodą, handlarzem Watto, Droidem bojowym B1 oraz astromechem R5-D4. Bilety do nabycia w kasie CSK.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments