Złota polska jesień zbliża się do nas wielkimi krokami. Już widzimy na drzewach pierwsze złote liście. W najbliższych dniach nadchodzi do nas ocieplenie, które warto wykorzystać.

Weekend zapowiada się ciepło i słonecznie. W sobotę, 6 października, możemy spodziewać się niewielkiego zachmurzenia. – Po chłodnym poranku z temperaturą minimalną nawet ok. 5 st. Celsjusza, w ciągu dnia możemy spodziewać się nawet 20 st. C – mówi Grzegorz Kołodziej, specjalista z Zakładu Meteorologii i Klimatologii UMCS.

W niedzielę odczujemy mniejszą różnicę pomiędzy poranną, a popołudniową temperaturą. Rano będzie nawet 9 st. C. W późniejszych godzinach możemy spodziewać się nawet 22 stopni C. Niedziela będzie raczej pochmurna, ale wiatr będzie słaby.

Kolejny tydzień szykuje nam się niemal bezchmurny. Początek tygodnia będzie ciepły, nawet do 20 stopni C. Poranki będą chłodnie, do ok. 6 stopni Celsjusza. Popołudnia będą ciepłe. Maksymalne temperatury mogą osiągnąć nawet 22 st. C.

Następny weekend, 12-14 października, będzie już nieco chłodniejszy. Mogą wystąpić też niewielkie opady deszczu. Od poniedziałku, 15 października, nie powinniśmy spodziewać się gwałtownych zmian w pogodzie. W dalszym ciągu będzie dominować na naszym niebie słońce.

W zachodniej Polsce i na południe od naszego regionu temperatury mogą być wyższe o ok. 3 stopnie Celsjusza, jednak należy spodziewać się przejściowych opadów i lokalnych burz.

Jesienny październik szykuje dla nas przyjemne, słoneczne popołudnia. Warto jednak pamiętać o cieplejszych ubraniach. Poranki i wieczory będą już bardzo zimne.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments