Perła – Browary Lubelskie S.A sfinansuje zakup specjalistycznego ambulansu na potrzeby Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach. Ten szpital jako jedyny w województwie lubelskim został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny i włączony do sieci placówek, które objęły opieką pacjentów podejrzanych o zakażenie koronawirusem oraz chorych na COVID-19.

Firma od lat angażuje się w projekty ważne dla naszego województwa. – Jako przedsiębiorstwo silnie związane z Lubelszczyzną pragniemy w ten sposób okazać solidarność z mieszkańcami naszego regionu – mówi Andrzej Rutkowski, dyrektor generalny Perła – Browary Lubelskie S.A. – Szpital w Puławach to główny ośrodek przeciwdziałania epidemii na tym terenie. Wierzymy, że zakup nowoczesnego ambulansu ratunkowego usprawni niesienie pomocy wszystkim potrzebującym oraz zwiększy bezpieczeństwo personelu medycznego – dodaje.

Nowo zakupiony ambulans posłuży pacjentom z objawami zarażenia koronawirusem, których życie jest zagrożone w związku z dodatkowymi, nagłymi i ostrymi schorzeniami, jak np. udary mózgu, zawały serca czy urazy w wyniku wypadków komunikacyjnych.

W pełni wyposażony ambulans zakupiony ze środków przekazanych przez Perła – Browary Lubelskie S.A. trafi do puławskiego szpitala w pierwszej połowie kwietnia.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments