Mamy 20 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego i zachodniopomorskiego – informuje Ministerstwo Zdrowia.

– Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w naszym województwie dotyczą mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu tomaszowskiego, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym oraz mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z powiatu lubelskiego, u którego źródło zakażenia jest nieznane – podkreśla Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

Są też dobre wiadomości. – Wśród zakażonych w naszych województwie jest już pięć osób wyleczonych: jedna osoba z powiatu kozienickiego, która była hospitalizowana w jednoprofilowym szpitalu zakaźnym w Puławach oraz cztery osoby z powiatu lubelskiego związane z pierwszym przypadkiem zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego – wyjaśnia Agnieszka Strzępka.

Obecnie na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 60 przypadków zakażenia koronawirusem (w tym 2 osoby zmarłe). – 30 osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, 5371 osób poddano kwarantannie, a 5469 osób znajduje się pod czynnym nadzorem służb sanitarnych – dodaje rzeczniczka.

W sumie w kraju liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi 1051 (z czego 14 osób zmarło).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments