Macie ogród i chcielibyście go uatrakcyjnić? Załóżcie kwietną rabatę. To znakomity sposób na kolorystyczne urozmaicenie ogrodu. Podpowiadamy z jakich roślin sezonowych najlepiej tworzyć kwietne wzory na rabacie.

Kwiatowe wzory i ciekawe desenie podniosą atrakcyjność każdego ogrodu. Inspiracje znajdziemy wszędzie: w ogrodach naszych przyjaciół, w parkach, na stronach internetowych lub w czasopismach ogrodniczych, ale możemy też stworzyć ciekawy projekt, opierając się wyłącznie na własnej wyobraźni.

Najważniejszym elementem naszej rabaty będą jednak właściwe rośliny. Najlepiej nadającymi się do tworzenia wzorów na rabacie kwiatowej będą rośliny jednoroczne, które kwitną przez cały sezon i nie mają szczególnych wymagań uprawowych. Sadzonki roślin jednorocznych możemy przygotować wcześniej samodzielnie, wysiewając nasiona do kuwet ustawionych na ciepłym, słonecznym parapecie. Na początku sezonu sadzonki kwiatów można również z łatwością kupić w sklepach i centrach ogrodniczych czy na targowiskach.

Do najpopularniejszych i najbardziej dekoracyjnych kwiatów sezonowych należą: aksamitki, żeniszek meksykański, niecierpek waleriana, niecierpek nowogwinejski, begonia bulwiasta, begonia stale kwitnąca, szałwia błyszcząca, heliotrop, petunia, lobelia przylądkowa, pelargonie rabatowe.

Jako element uzupełniający lub oddzielający poszczególne części kompozycji mogą posłużyć nam takie roślin, jak: starzec popielny, koleusy Blumego, iresine, szczawiki, rojniki, kalocefalusy Browna.

Kwiatowe desenie z powodzeniem możemy też tworzyć z wiosennych roślin cebulowych, komponując barwne odmiany tulipanów, kolorowe hiacynty czy szafirki. Do kwiatowych aranżacji nadają się także niektóre byliny, jak np. floksy wiechowate, liliowce, bodziszki, rudbekie czy lawendy wąskolistne. Utworzone z nich kompozycje pozostaną ozdobą ogrodu przez wiele lat.

Więcej o kwiatowych rabatach przeczytacie na Muratordom

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments