Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę w tym roku będzie wyglądała inaczej. Pielgrzymi na szlak wyruszą w kilku grupach tworząc tym samym sztafetę modlitwy. Jednocześnie w jednym dniu będzie mogło wyruszyć 150 wiernych. Wiemy, co jeszcze się zmieni podczas tegorocznej pielgrzymki.

Zgodnie z wytycznymi Lubelskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej na trasę jednocześnie może wyjść 150 osób. Każdego dnia, wierni będą iść w trzech grupach po 50 osób. Po dojściu na miejsce, pątnicy wracają do domów, a następnego dnia na trasę wychodzą kolejni pielgrzymi. Dzięki tej wymianie w pielgrzymce może wziąć udział nawet tysiąc osób.

W czasie pandemii szczególną uwagę organizatorzy będą zwracać na wytyczne sanitarne. Każdy indywidualnie musi zabezpieczyć sobie posiłek na cały dzień, czy też środki dezynfekcyjne. Nie będzie możliwości nocowania na trasie nawet u znajomych czy rodziny. Każdego dnia autokar przywozić będzie i odwozić pielgrzymów.

Udział w pielgrzymce na Jasną Górę odbędzie się jednak na własną odpowiedzialność. Dlatego wcześniej pielgrzymi podpiszą specjalne oświadczenie. Każdego dnia przed wyjazdem na szlak będą oni mieli mierzona temperaturę. Regulamin rekomendowany przez sanepid związany z pandemią będzie zamieszczony na stronie pielgrzymki.

Zapisy na pielgrzymkę ruszą w środę (1 lipca) i potrwają do piątku (10 lipca). Odbywać się będą wyłącznie przez internet i prowadzone będą przez księży przewodników grup.

42. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy pod hasłem Soli Deo i będzie nawiązywała do postaci kardynała Stefana Wyszyńskiego. Codzienne relacje z pielgrzymki on-line i materiały duszpasterskie publikowane będą na stronie internetowej www.pielgrzymka.lublin.pl, tak aby jak największa liczba osób mogła uczestniczyć w duchowym pielgrzymowaniu. Tak jak w ubiegłych latach będzie działał fundusz „Idę z Tobą”. Intencje przyjmowane będą w parafiach.

Na trasę pierwsze grupy wyruszą 4 sierpnia, nie tak jak dotychczas 3 sierpnia. Pielgrzymka będzie również o dzień krótsza niż w latach poprzednich. Pierwszego dnia wierni dojdą do Wilkołaza, a drugiego do Księżomierzy (Msza u św. Otylii). 4 sierpnia na szlak wyruszą grupy 1, 2, 3, kolejny dzień to kolejne trzy grupy i tak rotacyjnie do 14 sierpnia.

4 sierpnia msza święta w Archikatedrze Lubelskiej sprawowana będzie o godzinie 6. Po niej pątnicy wyruszą na szlak. Z placu katedralnego przejdą przez deptak, Kapucyńską, ul. Narutowicza, Głęboką, al. Kraśnicką do Konopnicy. Dalej pójdą do Wilkołaza.

Fot. Lubelska Pielgrzymka

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments