Pierwszy singiel Budki Suflera. Nowy wokalista zastąpił Krzysztofa Cugowskiego (wideo)

2
3448

„Gdyby jutra nie było” – to tytuł pierwszego singla Budki Suflera, która po kilkuletniej przerwie wznowiła działalność. W nowym składzie zabrakło jednak Krzysztofa Cugowskiego, współtwórcy największych hitów legendarnej grupy.

Nowy utwór właśnie zadebiutował w sieci. – Z radością prezentujemy Państwu pierwszą z piosenek, które zamierzamy nagrać po powrocie Budki Suflera na scenę. Piosenka ta jest premierowym elementem naszej jesiennej trasy po największych polskich salach koncertowych – czytamy na oficjalnym profilu zespołu na Facebooku.

Utwór jest kompozycją Romualda Lipko do tekstu Marka Dutkiewicza. Animacje do klipu stworzył Kosma Kowalczyk. Piosenka jest wokalnym debiutem w Budce nowego wokalisty Roberta Żarczyńskiego.

– Po raz pierwszy w tym utworze grają z nami również gitarzyści Dariusz Bafeltowski i Piotr Bogutyn. Postprodukcja materiału muzycznego została dokonana w nowojorskim studiu przez Roberta Dudzica – zdradzają członkowie zespołu.

Podczas jesiennej trasy koncertowej zespół odwiedzi między innymi Kraków, Warszawę, Poznań, Gdańsk, Wrocław, Szczecin i Katowice. Na trasie jednak zabrakło Lublina.

Romuald Lipko: Nie pojednam się z Krzysztofem Cugowskim

Romuald Lipko walczy z chorobą nowotworową

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Muzyk
Muzyk
4 lat temu

Wokal i gitary do zmiany. Duloopy nie urywa.

Justyna
Justyna
4 lat temu

Bardzo mi się podoba! Wokal nieporównywalny do poprzednika, ale to specjalność Budki zaskakiwać nowym głosem.