29 czerwca rozpocznie się cykl pikników w dzielnicach, które przybliżą mieszkańcom Lublina rolę naszego miasta w procesach wolnościowych Polski. Finałem będzie plenerowy koncert „Siła kobiet” na placu Zamkowym.

– Zastanawiając się jak uczcić i uhonorować ważne dla tamtych wydarzeń postacie, postanowiliśmy stworzyć cykl koncertów ukazujących walkę o niepodległość – mówił na konferencji Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

W ramach akcji odbędzie się sześć pikników rodzinnych połączonych z koncertami „Drogi Wolności” Lubelski Lipiec ‘80. Każdy z nich będzie miał ten sam scenariusz. Od godziny 17 będzie to część rodzinna – pikniki z zabawami i animacjami dla całych rodzin.

O godzinie 19 rozpocznie się koncert specjalny „Drogi wolności”, na którym usłyszymy utwory m.in. Perfectu, Lady Pank, Lombardu i Czesława Niemena w wykonaniu Lubelskiej Federacji Bardów z udziałem Tomasza Momota, Fat Matthew i Jahdeck (Chonabibe). Piknik zakończy o godz. 20.30 kino plenerowe, na którym zaprezentowany będzie film „Volta” reżyserii Juliusza Machulskiego.

Plenerowe pikniki zostaną zorganizowane w różnych częściach miasta:

29 czerwca – Czechów – park przy ul. Koncertowej i Braci Wieniawskich
6 lipca – Kalinowszczyzna – wąwóz między ul. Kleeberga a ul. Okrzei
13 lipca – Dziesiąta – teren zielony przy SP 32, ul. Sulisławicka, ul. Tetmajera
14 lipca – Felin – teren zielony przy SP 52
15 lipca – Poręba – Park Jana Pawła II – scena
20 lipca LSM wąwóz przy SP 22

21 lipca na placu Zamkowym zostanie zorganizowany finałowy koncert “Siła Kobiet” z udziałem Kayah, Katarzyny Nosowskiej, Moniki Brodki i Pauliny Przybysz. Koncert ma być kwintesencją kobiecości, podczas którego artystki zaśpiewają swoje największe przeboje. Podczas konferencji z ekranu na koncert zaprosiła również Kayah: – Wolność nie jest nam dana na zawsze: musimy ją cenić, musimy o nią walczyć. Zapraszamy serdecznie – my silne kobiety.

Partnerem przedsięwzięcia jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. – Zdecydowaliśmy się poprzeć projekt, żeby uczestniczyli w nim nie tylko mieszkańcy Lublina, ale i mieszkańcy całego województwa. Jesteśmy gotowi pomóc w zorganizowaniu transportu dla grup z całego regionu – zapewniał Krzysztof Grabczuk, wicemarszałek województwa lubelskiego.

Przed koncertem wydany zostanie specjalny numer czasopisma PA.RA, poświęcony kobietom, które miały wpływ na życie miasta ostatnich 100 lat.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments