Już w sobotę, 2 czerwca, o godzinie 9 biegacze ruszą sprzed Bramy Głównej WSK PZL-Świdnik. Na uczestników czeka ponad 21-kilometrowa trasa prowadząca do Lublina. Organizatorem jest Region Środkowo-Wschodni NSZZ „Solidarność” i Fundacja „Ruchu Solidarności Rodzin”.

Półmaratończycy przebiegną z alei Lotników Polskich przez ul. Niepodległości, aleję Armii Krajowej, ul. Klonową, Kardynała S. Wyszyńskiego i Piasecką do Drogi Męczenników Majdanka, którą dotrą do Ronda Lubelskiego Lipca ‘80, a zakończą bieg na terenie Targów Lublin.

W ramach imprezy zostało również zaplanowanych kilka biegów towarzyszących: w centrum Lublina wystartuje 26. Bieg Solidarności „Lubelski Lipiec 1980”, a wraz z nim biegi dla dzieci i młodzieży na dystansie 3 km.

W hali targowej przy ul. Dworcowej utworzona będzie Strefa Biznesu – miasteczko biznesowe z atrakcjami dla całych rodzin. W Parku Ludowym odbędą się biegi łąkowe ze sztandarowym biegiem – sztafetą z bocianem: biegiem dla mamy, taty i dwójki dzieci.

Organizatorzy zachęcają do gorącego dopingu wszystkich uczestników – szczególnie na punktach pomiarowych umieszczonych na 5, 10 i 15 kilometrze.

Każdy, kto chciałby jeszcze wziąć udział w imprezie, ma możliwość zapisać się poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie PKO Półmaratonu Solidarności.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments